| Matei4 a întrebat:

Am o intrebare: Cum pot aborda o fata? Ce sa-i spun cand vorbesc cu ea? Sau daca ies cu o fata ce sa fac ca sa scap de momentele de liniste penibila? Uneori chiar si cand ies cu un prieten apar acele momente si sunt jenante. Cand ies cu o fata cum as putea sa fac primul pas intr-o posibila relatie si ce fac daca refuza unele lucruri(tentativa de sarut in unele cazuti)? Sau cum as putea incepe discutia cu ea cand ne intalnim?

Răspuns Apreciat de Editori
| Lorennn a răspuns:

Poti aborda o fata prin a o cunoaste, sa-i pui intrebari despre ce-i place sa faca in timpul liber sau daca are vreun hobby etc. Abordeaza subiecte in care aveti ceva in comun. Iar primul pas il poti face cand simti ca exista sentimente reciproce si nu maj este loc de cuvinte ci de primul sarut de aceea trebuie sa va cunoasteti bine la inceput, conteaza mult sa vezi ce interese comune aveti. Daca refuza unele lucruri, respecta-i decizia si ofera-i spatiul de a se simti confortabila nu sub presiune.