| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU! Am o intrebare! Dra sa ma ajutati repede! cryingsad Sa stiti ca eu am o cea mai buna prietena. Cel putin asa credeam... dar de la un timp suntem mai despartite. De exemplu Pe o fata o cheama mereu sa doarma la ea desi nu sunt cele mai bune prietene dar pe mine nikiodata. Acum de 1 mai a mers cu o fata la padure dar nu mai chemat si pe mine sau numai pe mine. A mers cu ea stiind ca eu nu o sa ma duc deoarece tata nu e acasa. Si m`a sunat sa vada ce fac si atunci am aflat ca era cu o alta fata la padure. Din acea clipa m`am simtit foarte prost. Niki nu mai stiu daca suntem cele mai bune prietene! sad Va rog ajutati`ma cat mai repede! Ce sa ii spun. Cum sa o fac sa fim din nou cele mai bune prietene? Ma simt data la o parte! crying(cryingcryingcrying Daca ati patit si voi asta cu bff va rog spuenti`mi cum ati reactionat. Multumesc anticipat! sad

Răspuns Câştigător
| bianka93 a răspuns:

Pff...cam urat ew cred ca ea vrea a aiba si alte prietene in afara de tine sa ma iasa si ca alte fete...si probabil tie nu iti place.cel mai bine ar fi sa discuti ca ea si sa ii spui exact ceea ce te deranjeaza ca sa poti sti ca sa faci mai departe sa iti kauti o noua prietena sau sa iti fie ea in continuare cea mai buna amika

12 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Mie mi se pare o prostie asta cu bbf, in fine... nu prea mai cred eu in prietenii si de-astea straight face
ce sa faci? are rost sa mergi tu la ea sa te rogi de ea sa fiti cele mai bune prietene?
ii ea nesimtita ca nu te-a chemat, chiar daca a stiut ca nu vii, trebuia macar sa te chemewinking
dar de ce esti tu suparata? ca o cheama pe o fata sa doarma la ea? si dca o cheama ce? nu fii suparata ca iese cu altele, ca oricum nu poate sa iasa numai cu tine, si daca pe tine nu te cheama, asta e, cheam-o tu pe ea la tine
ca a mers cu alta fata la padure? tu oricum nu mergeai deci nu fii usparata din chestii de-asteawinking
eu in locul tau i-as da pace, si as ignora-o sa mearga cu cine vrea ea unde vrea ea
dar dac chiar tii asa mult la pietenia asta, incearca sa-i spui ce te deranjeaza si sate porti tu frumos cu ea, daca ea nu stiewinking

| No a răspuns:

Si eu am patit asta, crede-ma. Daca prietena ta te va lasa balta de mai multe ori, nu te va baga in seama cand vrei sa-i vorbesti sau doar te foloseste cand are ea ajutor nu iti este prietena adevarata. Daca nici atunci cand vorbesti cu ea, nu vrea sa te asculte sau nu-i pasa de sentimentele tale, las-o in pace. Cautati prieteni adevarati care sa te aprecieze pentru ceea ce esti si te fac sa te simti fericita. Bafta! happy

| LoveAngel223 a răspuns:

Daca sunteti cmbp nu inseamna ca sunteti casatorite... daca ea a vrut sa mearga cu altcineva atunci nu ai ce sa zici...cu dormintul nu stiu ce sa zic.in concluzie ar trebui si tu sa iti gasesti si alte prietene

| SandaraPark a răspuns:

Da,stiu cum e am trecut prin asta si icna trechappyPai,in prima faza,gaseste-ti si tu o fata cu care sa te intelegi,cheam-o la tine, sa doama la tine, sa iesiti in oras.etc.Sun-o si tu cand esti cu fata aia si fa la fel.sau vorbeste cu ea si spune-i cum te simti.crede-ma eu am facut ambele variante.prima e cea mai buna!

| Daiana_1737 a răspuns:

Pff. si eu am avut o prietena foarte, foarte buna in generala. Venea la mine.mergeam peste tot impreuna ne spuneam absolut orice. Cand am inceput liceul am vrut sa cunosc si alte persoane astfel incat m-am distantat putin de ea. In acest timp ea si-a facut o alta prietena (colega ei de banca) iar cand eu am realizat ca imi era mai bine langa ea si ca tineam mult (ca la o sora) a fost de prisos. oricat incerc tot nu mai e cum era "odata".
Unde vroiam sa ajung, eu mi-am dat seama ca gresesc si am incercat sa ma apropii de ea dar nu mi-a raspuns afirmativ. Nu o condamn pentru ca eu am gresit. Cat despre voi, daca tine la tine isi va da seama ca te neglijeaza daca nu, nu ai de ce sa suferi din cauza rupturii prieteniei voastre.

Take care! happy

| Daiana_1737 a răspuns:

Cu placere :*

| mamasita00 a răspuns:

Vorbeste cu ea. Spune-i ce simti. Spune-i ca tu credeai ca sunteti cele mai bune prietene, si acum ti se pare ca nu e asa. Atata timp cat ea este acolo pentru tine. si te ajuta, mai conteaza si altceva?

| Robeee a răspuns:

Hei. Eu zic sa vorbesti cu ea. Am avut si eu o problema destul de asemanatoare si eu nu am mai bagat-o in seama. Chiar daca am suferit extrem de mult, am lasat-o cu cealalta fata cu care "ma inlocuit" si eu am stat cu alte prietene. Acum eu si fosta mea bff, nu mai suntem ca inainte dar vorbim. adica chiar vorbeam sa vina saptamana asta la mine dar nu putem ca joi avem teza si nu o lasa parintii big grin. Deci pana la urma eu zic sa vorbesti cu ea ca ar fi cel mai bine... Eu nu am facut asta si regret.

| TCosmin a răspuns:

Rea situatie te cred.La inceput sa sa nu ii spui exact ce ai pe suflet.Incearca sa o inviti tu pe ea undeva.Ea poate accepta.Vezi cum se simte alaturi de tine.(Fa tu primul pas). Daca se simte bine sa ii spui printre altele ce s-a intamplat ca... Daca este iritata de prezenta ta este un pic cam prea tarziu.Probabil ea a plecat de langa tine pentru ca tu nu faceaiun pas inainte spre prietenia voastra.Probabil poate sa fie multe altele.Dar daca faci tu primulpas cu zambetul pe buze o sa aflii cum e cu ea.E o lovitura in orgoliu sa faci asta--stiu--dar fa-o.Astept o veste buna de la tine.

| geolovesedward a răspuns:

Si eu am patit asta. my bff s-a dovedit a avea inca 3! prietene cele mai bune carora le spunea tot si mie nimic! m-am simtit data la o parte si asa ca nu am mai vorbit cu ea deloc vreo 2 saptamani.a inceput sa-i para rau ca nu mai este prietena cu mine si m-a implorat sa ne impacam.am fost de acord.ma comport la fel cu ea ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic, dar in inima mea stiu ca nu o sa mai fim niciodata la fel. uneori imi vine sa inchei definitiv prietenia noastra.am prea multe indoieli.cred ca ar trebui sa faci si tu asta. sa-si dea seama ce prietenie adevarata pierde! te pup si nu mai fi trista.stiu ca o sa sune ca dracu' dar... pe lumea asta numai in tine poti avea incredere totala...

| DamonsGirl a răspuns:

Multumescc. pentru sfaturi! love struck

| Kamy_6217 a răspuns:

Pai...poate ca profita oarekum de fata aia cu care a iesit in locul tau!sadPoate invers...asta nu stimbig grin`!
si eu am trecut prin astacrying si din nefericire am strikat totcryingsad`]
incearca sa ii platesti cu aceeasi moneda, eu am stat degeaba si nu am rezolvat nimic.acum e prietena cu ''EA'', incearca varianta astahappy