| AnonimDe a întrebat:

Am o intrebare ..La facultatea de drept iti permite sa ai tatuaje sau percing in buric? Sau na in orice alta parte a corpului,. mai exact vreau sa devin avocata. Funda pentru cel mai detaliat raspuns :* ..Scuze ca nu am pus la categoria potrivita :d

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici o treaba dar sa fie in limita bunului simt.
Mie nu imi plac percingurile, iar tatuajele daca le faci o sa iti para rau mai tarziu.
Ideea ar fi urmatoartea nu cred ca un avocat tatuat si cu perginguri ar trezi prea multa incredere...dar tinand cont ca esti fata nu cred ca sa aiba cineva ceva cu tine.
Cand am intrat eu prima data in fac. am vazut numai daramati fel si fel de oameni, pletosi tatuati cu cercei uriasi in ureche si cu coafuri ciudate si nu cred ca sa luat cineva de ei pentru. ca nu te pune sa semnezi regulament de ordine interioara.
Acuma poti face ce vrei dar sa nu fie exagerat unui avocat nu ii sta bine sa arate ca orice puscarias dar, nu cred ca acuama o sa te tatuezi pe tot corpul... pana termini facultatea poti sa faci ce vrei mai incolo o sa vezi daca e bine.

| AnonimDe explică (pentru anonim_4396):

Tatuaj nu vreau sa-mi fac... vreau sa-mi bag percing in buric, atat...multumesc mult pentru raspuns :*

1 răspuns: