| Ofataanumexdxdxd a întrebat:

Am o intrebare :
nu este periculos pentru videobloggeri de pe youtube ca isi fac videoclipuri cu ei in videoclipuri?
Adica..nu poate vreun pedofil sa vada asta,sa stie cum arati si sa te caute,si daca te gaseste, te rapeste?

2 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

In mediu virtual, mai ales daca esti copil/minor, trebuie sa ai foarte mare grija cu cine vorbesti, ce vorbesti!
Nu este indicat sa iti dezvalui numele tau adevarat, unde stai, cati ani ai, la ce scoala mergi!

Depinde si cati ani are vloggerul, daca stiu parintii ca el face clipuri si le posteaza pe net (este indicat sa la spuna! consider ca Vloggerii cunoscuti nu cred ca au un motiv sa le fie frica!

Insa, cei mici 10-12-14 ani, trebuie sa aiba sa fie precauti! Pentru ca da, sunt multi pedofili pe net!
Acum nu spun ca trebuie sa le fie teama, dar trebuie sa aiba grija cu cine intra in vorba!
Multi oameni rai au o identitate ascunsa si ii pot pacali foarte usor pe copii! Dar daca nu da detalii despre el, nu cred ca este posibil ca un pedofil sa il gaseasca asa usor!

| SibelLaura a răspuns:

Esti vlogger/ita?
in fine. Un pedofil poate sa te vadă si pe strada. Asa ca daca esti pe youtube nu e periculos... Cred.