| communistrat a întrebat:

Buna TPU happy! am o intrebare pentru elevi din liceele de arta mai precis cei care au facut macar un an de arta plastica, vreau sa stiu cum e cu matematica si daca faci mai multe ore de desen istoria artei etc decat mate romana blah blah big grin

1 răspuns:
| Biiannca a răspuns:

Buna.
Depinde de liceu, intereseaza-te la colegii mai mari din liceul in care esti ( bine daca esti in unul de arte ) de exemplu la mine din clasa a 10a nu se mai face matematica, romana, chimie, fizica, biologie, etc... o sa se faca in jur de 4 zile de desen, si 1 zi cu istoria artei si alte obiecte legate de arta. Pana intr-a 10-a se fac ore normale. In clasele 5-8 o zi pe saptamana de desen, restul cate 4 ore de matematica pe saptamana si 4 de romana, 1 ora de fizica, chimie, biologie, istoria artei, ETC... Intr-a 9-a stiu ca se da teza la istoria artei, romana, matematica si engleza din cate am auzithappy
Sper ca te-am ajutat. Fundaa?