| Claudia a întrebat:

am o intrebare :-s portocalele ingrasa in cantitate mare?:-s

2 răspunsuri:
| Woofy a răspuns:

Portocalele in sine nu ingrasa, dar acidul citric din ele provoaca pofta de mancare, asa ca ar fi mai bine sa combini si cu alte fructe, cum ar fi merele sau ananasul (nici el nu ingrasa). Este foarte buna ideea sa tii o cura de dezintoxicare numai cu fructe, dar daca o faci pentru prima oara, nu te-as sfatui sa faci dintr-odata 3 zile consecutiv. Va fi un soc pentru organismul tau si s-ar putea sa dai in altele. Ideal ar fi sa faci o singura zi de cura NUMAI cu fructe, dar sa o repeti saptamanal, sa devina o obisnuinta. De exemplu, ai putea sa decretezi ziua de vineri zi de fructe in fiecare saptamana si in felul acesta tii si post. Iar beneficiile pentru sanatatea si silueta ta vor fi imense.
Succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Nu, mai mult ingrasa banalele, in plus portocalele au vitamina C, si nu ingrasa deoarece este un fruct pus foarte mult in diete!

Pa, pa.