| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU Am o intrebare!love struck
Am o fata foarte frumoasa la mine in clasa, si nu stiu cum sa-i spun ca o iubesc Da, am incercat toate vrajelile alea cu "doar spune-o", dar, nu am avut curaj. Faza e ca in primul rand nu o prind niciodata singura. Mereu e cu fetele, sau cu un baiat. Si cand e singura nu apuc sa o intreb ce face ca da cineva peste noi In al doilea rand, stiu ca ea stie ca o iubesc, dar cred ca eu trebuie sa actionez, pentru. ca sunt baiat.Cineva mi-a spus sa-i dau biletel... Nu i-am dat biletel ca nu am 8 ani, i-am scris o poezie nu chiar scurta, care ar ajunge la sufletul orcarei fete! O alta problema pe care am uitat sa o mentionez e cea ca ea sta in bratele altuia, desi ala nu o iubeste, si o mai ia si la misto. Tipul e un cocalar. Nu stiu ce vede la el, fiindca el nu stie sa faca asemenea complimente pe care i le fac eu, si nici o poezie atat de frumoasa. Chiar o iubesc, fiindca mereu ma gandesc numai la ea, mereu o ajut fara sa-i cer nimic in schimb, si intr-o saptamana o visez de minim 2 ori deci... fundita!(nu stiu ce inseamna, da..., totusi, fundita!)Va rog ajutati-ma!crying si dati urmareste intrebarea!

Răspuns Câştigător
| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Pai bine, cred ca ai facut cam tot pentru a-i da de inteles ceea ce simti. dar unele fete nu se lasa impresionate de poezii sau altele, si se lasa mai greu, gandeste-te ca poate acel 'cocalar' o tine oarecum prinsa de el, fara sa o lase sa il paraseasca. asa cum tu poti scrie poezii, asa si el poate sa o tina cu forta. poate si ea stie ca a fost o greseala. faptul ca stie ce simti tu e bine pentru ca poate chiar va renunta la ala si va veni la tine dar poate ii e rusine si da tu trebuie sa faci primul pas. ia-o deoparte in pauza si spune-i ca e ceva important si mergeti intr-un loc mai retras ca sa nu8 fiti deranjati. happy Apoi ii zici ca tu chiar tii la ea si ca iti doresti sa fi cu ea si chiar o poti face fericita. acum speri si tu ca si ea sa te placa si sa fie dispusa sa fie cu tine, dar sigur te va crede dupa semnele pe care i le-aii dat. happy Succes! happy

3 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Mah tu trebuie sa0i zici ca ala nu simte nimic pentru ea, si ca u o iubesti mult sh ca vrei sa fii cu eawinking

| PinkkRosee a răspuns:

Incearca sa-ti infruti frica. Daca iti va spune ca NU te place, iti va da mai mult curaj pentru. altele.Si gandeste-te bine! O poezie nu-i aduce toate stelele in palma! Incearca sa te dai pe langa ea, sa petreceti mai mult timp impreuna, si lasa-l pe acel baiat de-o parte.Iti pasa de el cumva? NuUU! Iti place de fata, trebuie sa lupti pentru ceea ce-ti doresti.Cu totii ne intalnim cu probleme din astea,dar tu trebuie sa ii spui in fata ce simti pentru ea,pentru. ca poate ea te place,dar cu timpul, vazand ca tu nu actionezi, isi va pierde interesu'. Bafta! :X.

| adela_6006 a răspuns:

De ce

Privesc injur e noapte

Si magindesc la tine

de ce tueshty departe?

de ce? de ce nu linga mine?

Tecereama-n conjoara

In sufletmie pustiu

Distantsama doaboara

Caci si eusunt om viu

Om viu cete iubeste

Si-tsispoone nencetat

In noapteitsi shopteshte

Iubyto eusunt beat

Sunt beatdea ta iubire

Sunt beatdea-l tau parfum

Voi fi beatla nestire

O spun aicishi-acum

Privesc injur e noapte

Si magindesc la tine

De ce tueshty departe?

De ce? De ce nu linga mine