| aripifrante a întrebat:

Am o mare nelamurire.Mama mea s-a maritat la 20 de ani si m-a nascut la 32 de ani, deci dupa 12 ani! De ce dupa atata timp? Credeti ca s-a intamplat ceva intre parintii mei inainte sa ma nasc eu? Unii imi zic ca pot fi adoptata, dar nu cred deoarece seman cu mama foarte mult, iar cand o intreb ce s-a intamplat incearca sa schimbe subiectul cat mai repede.Credeti ca ar fi fost o disputa intre ei? Mentionez ca tata e gelos, alcoolist, agresiv si nu sufera sa fie un barbat in preajma mamei, chiar daca sunt la cumapraturi la un magazin! Iar mama mea a incercat sa isi ia viata! Va rog! Nu stiu ce sa mai faccryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| YoungHomie a răspuns:

Pfff groaznicstraight face

sincer si pe mine ma nascut mama la 32 de ani

acum locuiesc doar cu ea si cu bunica mea pentru ca e certata cu tata mereu se cearta pe problema banilor si etc etc etc

nu stiu sincer ce sa spun...bat in lemn doamne fereste sa nu te'o fi facut fortat pe tine [adica sa fi fost abuzata] daca spui ca schimba subiectul...sti si eu credeam cand eram mai mica ca sunt adoptata bine dar mi-am dat seama ca la prostie si la minciuni seman cu tata, si la infatisare si temperament cu mamatongue

avand in vedere ca semeni nu esti adoptata dar incearca sa nu te mai gandesti la asta, probabil o fi facut tatal tau ceva sau poate el nu o fi tatal tau adevarat...si sincera sa fiu da ai fi, te gandesti ca ai tai sunt cei care teau crescut si te-au facut cnie esti acum, te-ai educat te-au invatat ce stiu si cum sa te portitongue
nnu trebuie sa te gandesti ca daca esti adoptata este o problema atata timp cat ai o familietongue

asa ca stai linistita

nu stiu

oricum iti urez mult noroc pe viitorhappy

7 răspunsuri:
| Cherry56 a răspuns:

Imi pare sincer rau pentru problemele din familia ta sad. nu stiu ce sa zic, cauta certificatul tau de nastere si daca apar numele parintilor tai nu ai de ce sa iti faci griji, eu personal nu cred ca ai fost adoptata ci pur si simplu ca nu au fost pregatiti la inceput sa aiba un copilwinking

| newperson4him a răspuns:

Hei. Poate ca mama ta nu putea face prea usor copii, si de`asta a durat atat. Varianta sa fii adoptata nu cred ca e neaparat raspunsul dat totusi...Nu ai poze de cand te`ai nascut? la botez sau cand erai mica etc? Daca nu stii de existenta unor asemenea poze intreab-o pe mama ta daca nu are.sau de cand era ea insarcinatathinking Bafta si ai grija.:*

| AngelA_4278 a răspuns:

In primul rind, nu te-ai gindit la faptul ca parintii tai au vrut pur si simplu sa-si traiasca viata din plin, nu imediat dupa casatorie sa devie dadaca cuiva.In al doilea rind poate m-am ta nu putea ramine insarcinata, se mai intimpla si astfel de cazuri, si in al 3 rind poate ca ei nu aveau resurse financiare ca dupa nastere sa te asigure cu de toate, foarte multi tineri casatoriri isi creaza un viitor stabil dupa care abia fac copii.Mama mea m-a nascut la 16 ani, si ea mi-a zis ca nu regreta ca eu am aparut insa regreta ca am aparut asa devreme, ia zice ca daca ar fi avut a 2 sansa m-ar fi nascut pe la 30 de ani, ca sa nu ajunga la 30 de ani si sa fie satula de viata...

| paupaulapaulina a răspuns:

Scumpa mea...
Eu realizez ca tu suferi din cauza asta, dar, va veni momentul cand mama ta va decide sa iti spuna adevarul happy
Este pacat ca nu ai reusit sa afli, dar poate mama ta a avut o anumita problema de sanatate crying
Nu ar trebui sa te ingrijorezi happy
Uite, daca vrei sa iti ofer sprijin ai putea sa dai add la id-ul :
paulaianos@yahoo.com
Asa poate am mai putea vorbi happy
Te-asi ruga, daca nu ai posibilitatea de a avea messenger macar sa-mi scrii un mesaj happy
Te rog din suflet happy

Fundita happy

| OanaBoni a răspuns:

Pai cati ani ai mamata acum?

| aripifrante explică:

Mama mea are acum 50 de ani, tata 54 si eu 18happy

| viseaza a răspuns:

uite eu nu vr funda.
da te.ai gandit la faptul ca poate a pierdut o sarica si dupa a fost greu sa mai aiba copii?
sau eu nu cred ca ai fost adopatata
te.ai gandit c apote a vrut sa.si termine faculttatea?
e posibil sa fie dispute da poate acu' nu inainte sa te nasca ca daca erau nu te mai faceau
poate au vrut sa.si temrine facultetea-25 ani] sa zicem. si nu stiu incearca sa lamuresti subiectu cu mama ta