| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna TPU. Am o mare problema cu crizele de ras in ora! Nu stiu ce sa mai fac, pur si simplu daca imi aduc aminte de ceva amuzant ma apuca rasul si se iau profesorii de mine. Cum am spus mai demult, cand m-a ridicat profesoara de istorie pentru ca am ras si o perioada nu am mai ras in timpul orelor, dar acum m-a apucat iar! Am incercat sa ma gandesc la ceva trist, dar degeaba. Niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| asinedthereal a răspuns:

Bună, aceeași situație o aveam și eu, când era prea liniște în clasa ma gândeam la o amintire amuzanta și ma apuca rasul asa random, dar e totuși aiurea sa razi singur ca imbecilu, si cand realizan ca se uita deja lumea la mine și ma aud, ma gândeam la ceva ce se poate întâmpla cu ai mei, ceva rău, si ma opream imediat, trebuie doar sa te focusezi bine pe o întâmplare imaginara. Controlează te.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Câți anișori spunea că ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa mergi al un psiholog/psihiatru, ca nu-i normal sa razi de una singura, asa din aduceri aminte.