| BellaWhite a întrebat:

Buna TPU... am o mare problema si as vrea sa ma ajutati!
Am 13 ani iar pe data de 8 noiembrie implinesc 14 ani! Pana acum nu am purtat nicio bustiera deoarece mama mea nu ma lasa pentru ca ea a purtat bustiera de la 12 ani si are sanii lasati si nu vrea ca eu sa ajung acolo... in stadiul acela! Mama are 37 de ani deci nu e invarsta si chiar e in pas cu moda dar nu ma lasa deloc sa port o bustiera! Ce ar trebui sa fac... cum pot sa o conving sa ma lase sa port bustiera?! Va rog ajutati-ma! Ar trebui sa o conving pe mama sa ma lase sa port bustiera sau sa stau in banca mea! Ajutor! Bye!

5 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Trebuie sa-i explici ca esti in crestere, iar sanii tai au crescut. Nu mai poti sa porti maieu, deoarece nu te mai simti comod cu el.

---> Spune`i acest lucru si sigur va intelege. Adica deja esti adolescenta! Toate adolescentele poarta bustiere, unele poarta chiar si sutiene! straight face (dar numai alea mai cu fite ) big grin

---> Sper ca te-am ajutat! puppy dog eyes

| PrecioussGirl a răspuns:

Pei de exemplu vara cand poate iti iei un maieu mai transparent pe tine este necesar sa porti o bustiera ceva.
spune-i acest lucru. in aceste momente eu zic ca este necesara bustiera.

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Daca nu ai sanii asa de mari mai degraba nu purta bustiera.straight face Ca are dreptate.eu am purtat bustiera de la 13 ani si acum am 17 si am sanii putin lasati sad si acum nu mai port sutien ca sa revina la normal. straight face asa ca...mai bine stai in banca ta deocamdata.crede.ma ca e mai bine asa.

| Mihaelutsaa a răspuns:

Heii! si eu sunt nascuta tot pe 8 noiembrie big grin

Ma rog, o bustiera nu-i face rau sanilor! Mai de graba sutienele, mai ales acelea care au sarmele acelea. De ce nu incerci sa faci mofturi si la haine, exp : nu port acel tricou pentru ca mi se pare jenant ca baietii se tot uita ciudat la mamelele mele sad

Succes!

| miru92miru_7769 a răspuns:

Mai bine stai in banca ta asta daca vrei sa ai sanii frumosi pe la 37 de anistraight face sigur mama ta stie mai bine...nu cred ca vrea sa-ti faca vreun rauwinking