| delicioasatha a întrebat:

Am o mare problrma.Deoarce am inceput cls a 9 si nu m-am`m acomodat nici cu profii nici cu colegii.Nu stiu ce sa mai fac? cum sa ma acomodez mai repede? In continuu plangcrying

6 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Hoo usor mai fata. Ai inceput liceul de nici 4 zile si tu gata vrei sa te acomodezi cu toti si toate? Este mult prea devreme, dupa parerea mea. Mie mi-a luat o luna si ceva sa ma acomodez cu liceul. Ai rabdare. Nu ai de ce sa plangi. Pana la urma o sa vezi ca iti vei face si prieteni noi la liceu.

| georginika a răspuns:

Stai linistita. E abia a doua zi de liceu. E normal sa nu te fi acomodat.

| ReveuseKaari a răspuns:

Hei relax. Şi eu sunt în a 9a şi nu cunosc pe aproape nimeni, dar nu e sfarsitul lumii. Pune-te în bancă cu o fata care pare de treabă şi începe să vorbeşti cu ea, întreab-o de unde vine şi bla bla bla. O să vezi că o să te acomodezi>big grin

| AlexSadik a răspuns:

Pai uite incearca sa iti gasesti stilul si sa te pierzi prin "bisericutele" din clasa adica grupurile acela care sunt probabil dupa genul de muzica sau invatatura, descopera si observa unde te integrezi si bagate in seama cu discutii de teme sau de ce contine grupul... asta se intampla in timp Eu am avut un coleg care si o lua de la toti baietii din clasa inclusiv eu UN AN INTREG pana anul asta cand suntem ZA BEST FRENDZ asa ca asteapta un timp, nu forta lucrurile, fi binevoitoatoare daca iti cer ceva dale ajuta-i bagate aiurea in discutii cu glume indiferent ORICE sunt doar niste ani de scoala mai ai 3 ani cu ei, nu ai nimic de pierdut catati prieteni in clasa daca esti o fire amuzantav a fi foarte usor SI NUMAI PLANGE! nu faci absolut nimic mai ales daca ei te vad te considera o persoana slaba si vor face asta mai tare si mai grav DECI nu mai pierde vremea nu ai nimic de pierdut ESTI la liceu cei mai frumos ani din viata vei vrea mai incolo anii astia inapoi crede-ma sunt clasa a 10 a laughing) serios vorbind asa ca fruntea sus fii curajoasa si da mi funda ...glumesc dar totusi pot primi

| Crisu a răspuns:

Ia'o incet, de abia ai inceput.Cu timpul o sa te obisnuiesti tongue

| JustShadows a răspuns:

Buna!happy Ei bine, cred totusi ca este prea curand ca sa te dai batuta.Sunt siguraca daca va mai trece timpul si vei socializa mai mult, si vei depune un efort mai mare pentru a asimila noile informatii, te vei descurca. Te inteleg perfect, eu sunt clasa a 10-a si inca nu m-am acomdat, de altfel nici nu cred ca o voi face! Colegii, sunt doar persoane carora le dau un"Buna dimineata!"politicos, insa nimic mai mult din pacate, straini doar, cat despre pofil, m-m dus exact acolo unde nu trebuia! Insa sper sa nu fie asa la tine.Ai incredere in tine, si-n ceea ce reprezinti!
Ai grija de tine!happy