| KatherinneMilka a întrebat:

Buna TPUwinking am o mica intrebare. ce trebuie sa faci in potriva depresiei? sunt mereu trista si nu ma bucur de viata straight face a-ti avut si voi asa probleme?

6 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

Trebuie sa gandesti pozitiv.Iesi pe afara, vorbeste cu prietenii, fa lucruri care iti plac.

| leftside a răspuns:

Da, am trecut si eu prin din astea.
Relaxeaza-te, gandeste-te la ceva placut si uita lucrurile care te indispun.

| Genessis a răspuns:

Draga mea, prieteni adevarati nu prea mai gasesti in lumea asta.Stai linistita, poate vei gasi pe cineva care intr-adevar va merita prietenia ta. Daca te-a schimbat pentru altcineva, inseamna ca nu era prietena ta adevarata.Stii multa lume sufera de multe probleme de sanatate,unii sunt surzi,orbi, prea inalti, prea scunzi si totusi incearca sa fie fericiti.Ori tu, cum sa devii depresiva de la varsta asta?! Ai grija ca depresia nu e buna. Poate avea si efecte secundare, pentru care nu ti le doresc.Eu zic sa stai linistita si sa nu te mai consumi.Priveste la televizor, danseaza, canta bucura-te de viata pentru ca esti inca un copil. Dupa cum spune si o autoare : Viata e pretioasa. Viata e fragila. In clipa asta esti, in clipa urmatoare te-ai dus. Fiecare clipa trebuie stoarsa de tot ce se poate da, fiindca nu sti niciodata cand va cade cortina.

| KatherinneMilka explică (pentru Genessis):

Chestia e ca tin mult prea mult la ea ca sa o las pur si simplu, asa. si momentele pe car ele-am petrecut u ea imi revin in minte ca niste 'flashback-uri'. si cu cate m-a ajutat ea straight face in fine, multi imi spun sa imi traiesc viata si sa uit, caci asa prietena chiar nu ma merita! dar e dureros si ft greu pentru mine.

| Alex150599 a răspuns:

Pai de ce esti trista? Din cauza cui sau pe ce motiv?

| KatherinneMilka explică (pentru Alex150599):

Prietena cea mai buna m-a schimbat pe altcineva. straight face