| littleblackgirl a întrebat:

Am o mica mare problema. Un baiat m-a intrebat daca as vrea sa fiu cu el. Arata bine, e de aceeasi varsta, suntem chiar in aceeasi clasa, dar nu stiu ce sa fac. Problema este ca in momentul de fata nu il plac mai mult decat ca pe un prieten, credeti ca daca accept e posibil ca sentimenetele sa mi se schimbe? Si mai este o problema. Mi-e frica sa accept pentru ca (stiu ca poate suna prostesc, dar e adevarat) nu stiu sa sarut.
Multumesc anticipat! happy

2 răspunsuri:
| SerialAdict a răspuns:

In primul rand nu accepta fiindc adaca nu iti place de el nu iti va placea nici dupa ce o sa fiti impreuna. In rest cauta un baiat de care sa iti placa si nu te mai gandi la prostia cu sarutu. Nu e nimic greu, faci si tu ce face baiatul si o sa vezi ca o sa te uimesti pe tine la final(in sens bun zic)laughing...In speranta ca ti-am fost de ajutor. Fundita?

| 12345678901112131415 a răspuns:

Pai...un raspuns prietenesc de la mine,ar fi acela de a-ti spune sa accepti,insa nu inainte sa-ti iei toate "masurile de siguranta" adica: sa te asiguri ca baiatul respectiv stie sa te respecte,are scoala cat de cat(intelegi tu ce vreau sa zic, sa nu aiba note mai mici de 5, sa nu fie vreun chiulangist...chestii)si sa fie matur,pentru ca de la o varsta,deja trebuie sa judeci anumite chestii,in privinta faptului ca nu simti nimic mai mult decat o dragoste prieteneasca nu-ti fa griji,cu timpul o sa vina si sentimente diferite si o sa-ti schimbi parerea,in caz ca nu merge,e mai bine sa-i spui baiatului adevarul:ca nu ai putut tine la el mai mult decat ca la un prieten iar el va trebui sa te inteleaga,daca intr-adevar te iubeste,cat in privinta sarutatului, lasa-te condusa de val si o sa vina totul de la sine! sper ca te-am ajutat si ca ti-am fost de folos, sper sa-ti mearga bine cu baiatul respectiv si in tot ceea ce vei face.mi-am dat cu parerea foarte sincer aici!