| Catalina_8352 a întrebat:

am o mica problema! Am 16 ani, ma inilnesc cu un baiat deja de 1 an, el are 18.Noi vrem sa plecam la mare impreuna cu prietenul lui cel mai bun si cu prietetena mea cea mai buna.Si ei sunt impreuna deja de 1 an.Cum imi pot convinge parintii sa ma lese sa merg la mare cu ei?

Răspuns Câştigător
| adryyy a răspuns:

Pai spune-le ca o sa fii si cu prietena ta si ca nu o sa fii u singura fata care se duce cu ei. Si o sa dormi cu ea nu cu prietenul tau. Sau nu stiu, spune-le intr-un mod cat mai convingator, fara sa te enervezi deloc, poarta-te frumos, habar n-am, da te descurci u!

Bafta! Funda?

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ai putea să îţi inviţi prietenul acasă, iar el să încerce să îţi convingă părinţii. Poate că dacă îl cunosc şi le face o impresie bună, te va lăsa.

| Vizitiul a răspuns:

Daca nu le-ai castigat increderea, fii convinsa ca nu te vor lasa sa pleci nicaieri de capul tau. Se vor teme ca ti se va intampla ceva rau sau ca, vei face ceva necugetat de pe urma caruia, tu, si-n final, ei, vor avea de suferit.

| Dobitoc a răspuns:

Buna! Pai convingei cu prietena ta cea mai buna sa te lase adica sa vina prietena ta la tine si sa vorbeasca cu parintii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zii ca e un fel de tabara de studiu. deoarece la civica anul viitor faceti despre mare laughing scuze asta mi a venit

| Lavinia_8386 a răspuns:

Adryy a raspuns super ok, dar mai adaug ceva, privestei fix in ochi. e mai convingator, chiar si atunci cand minti. functioneazalaughing

| alecxsis a răspuns:

Buna Catalina. Cred ca nu prea ai sanse, fara suparare. Dar cum totusi am trecut sieu prin asta, puteai, dar acum e cam tarziu, puteai sa organizezi in mintea ta o tabara scolara, cu toate detaliile puse la punct si cred ca oscoteai la capat. La mine a mers. Daca inca nu le-ai spus ce intentii ai de fapt, sunt sanse. Sau, daca te crezi in stare, organizeaza o intalnire cu parintii tuturor, sau macar a alor tai si ai lui, ca sa fie totul "legal". Sper ca nu te-am debusolat foarte mult. Pupici