| Daria8100966 a întrebat:

Buna TPU! Am o mica problema, mai exact legata de un băiat. Cred că mă place dar nu sunt singura daca 100%. Nu îl plac neapărat, dar este genul meu de băiat. Il cunosc cam de vreo 7 ani si ne înțelegem ca niște frați și chiar ca niste frati pentru că ne batem, ne insultam, etc (dar nu într-un mod răulaughing ). Ok și el e genul de băiat..cum sa zic e. timid in subiecte de astea dar în general nu. Mi-e frica că dacă o să îi zic o să zică si altor prieteni deoarece noi nu stam în același sat. Zicând și altor pers. o sa ajungă și la prietenele mele și o să își bată joc de mine mai ales la școală. E genul ăla de băiat care e secretos dar totuși nu. Imi pare rău nu știu să mă exprim. Cum as putea sa îi zic că mi-e drag de el? Sau că e genul meu? Nu as vrea dar pare că mă place și nu vreau sa pierd șansa... Vreau sa fim apropiați, nu foarte tare încât să ajungem la mai știu eu ce.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce-ti poate place la un baiat care te jigneste si se comporta mitocaneste cu tine?
Ca eu una te-as sfatuii sa fugi de genul asta de golanasi care nu stiu sa se comporte frumos si politicos cu fetele.
Nici fratele nu te jigneste in public sau te loveste, asa cum afce asta.
pana la urma tu-l placi, pentru ca iti este frica de el?

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună,de ce îți pasă atât de mult de părerea altor oameni?
Dacă sunteți voi doi restul nu o sa mai conteze, cât despre ce sa faci, ai doua variante
1. Aștepți ca el sa își declare sentimentele pentru tine
2.Ii spui tu ce ai pe suflet
Primul pas trebuie sa fie făcut de unul dintre voi doi, altfel nu vad un progres de la a fi mai mult de cât prieteni