| MusicLover4Life a întrebat:

Am o noua intrebare... Imi apar o gramada de cosuri pe spate si nu stiu ce sa fac.Am auzit ca daca le storc imi raman semne.Stiti vreun fel de tratament naturist care sa le faca sa dispara?(sau cel putin sa nu mai fie asa multe). Multumesc!

2 răspunsuri:
| Fridăm a răspuns:

Sucul de lămâie e bun pentru coşuri, fiindcă le usucă.

| Etiene a răspuns:

Eu stiu un amestec de scortisoara praf cu miere de albine. Se face topirea prafului, 1/2 lingurita in putina apa calduta si se pune 1lingurita de miere de albine. Pasta realizata se intinde pe locurile cu cosuri.Reteta din siteul Mierea de albine si scortisoara.