| Pubbels a întrebat:

Am o prietena care are mare nevoie de ajutor. Acum cateva zile a cunoscut un baiat printr-un proiect Comenius. De fapt nu e un baiat ci un profesor.Ea s-a indragostit de el si eu nu stiu ce sa fac ca sa o fac sa-l uite.Are cel putin 26 de ani iar ea are 13!
Can you help me?
Dau funda! :**

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Sa nu se mai gandeasca la profesor, ar trebui sa mergi la ea sa va uitati la un film, sau sa mergeti la o plimbare, ceva.
Dupa putin timp il va uita, nu iti fa griji. Nu trebuie sa intervii tu, nu prea poti sa faci nimic pentru ea. Eventual fa-i cunostinta cu un baiat dragut.

| Pubbels explică (pentru MasterOfDisaster):

Multumesc de ajutor dar u cred ca o va ajuta deoarece se vor intalni din ou peste o luna happy Eu chiar vreau sa o ajut (Ca si celelalte prietene ale mele) dar ea chiar e indragostita.Baiatul nu e cine stie ce dar daca ei ii place nu am ce sa-i fac....si nici macar nu e roman

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru Pubbels):

Of..atunci ia-o de umeri, scutur-o un pic si spune-i: Ma fetito, tu nu vezi ca el e adult? Nu se gandeste la tine, decat ca la o eleva! Nu are rost sa iti consumi timp, energie si vise pe el!
Sau pur si simplu las-o in pace, cu cat veti inverca sa ii explicati ca nu are rost sa se gandeasca la el, cu atat va crede ca e mai indragostita de el, si va insista ca e dragut profu si ca ii place de el. Dupa ce se vor vedea luna viitoare se vor mai intalni alta data?

| Pubbels explică (pentru MasterOfDisaster):

Cel mai sigur nu.

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru Pubbels):

Atunci sigur ii vor trece fluturasii dupa cateva saptamani.

10 răspunsuri:
| asclepius a răspuns:

laughing)cica am o prietene rolling on the floor) as ziceti toti straight face zi si tu ca tu esti despre cea despre care este problema, treaba cu am o prietena e fumatawinking

| Pubbels explică (pentru asclepius):

Te rog invata sa fi mai suiccintahee hee Nu prea inteleg laughing Cat despre treaba cu prietena e total adevarata. Ce a ajuns TPU-ul sad Chiar imi pare rau trebuia sa fie un site prin care sa te ajuti nu sa comentezi happy

| asclepius a răspuns (pentru Pubbels):

O acum trebuie doar sa raspundem?straight face nu avem voie sa comentam?:laughing taiemi capul atunci te provoc, si prietena ta de e asa smechera zii ca e cam batuta in cap pentru varsta sa si uite asa ti am raspuns si la intrebare

| Zonnie a răspuns:

Poi, cauta-i uh un baiat care crezi ca i s-ar potrivi mai bine sh fa-o sa-l uite pe acel profesor. Spune-i k sunt prea multi baiet de varste mai mici, ca sa mai aiba timp sa se uite la profesori happy sper ca te-am ajutat.

| Farcas_Marlena_1984 a răspuns:

Daca vrei sa o faci sa il uite du-te la ea cu incredere si dui un buchet frumos cu flori si o perna in forma de inima si spuei ca o iubesti mult si ca vrei sa fii impreuna cu ea tot restul vietii. daca nu te accepta o sa ii faci o serenada frumoasa si sigur o sa te accepte

| Oana1899 a răspuns:

Uitati-va mai la baieti de varsta voastra ca apoi il acuzati de viol...