| AlexAL275 a întrebat:

Am o problema, atunci când cineva ridică vocea la mine sau se ia de mine parcă îngheț, începe să-mi fie frică fără a mă putea apăra sau a face altceva+ că sunt băiat, nu cred că e normal. (16 ani )

2 răspunsuri:
| Osneros a răspuns:

Fenomenul se numeste "flight or flight", dar include si ce ti se intampla tie, adica "freeze".
Da un search pe Google despre cum sa treci peste, daca nu reusesti singur sau ai nevoie de ajutor.

| Bariel a răspuns:

Si eu am trecut prin asta, ba chiar daca daca eram imbrancit sau injurat imi venea sa plang.Asta se intampla in generala, acum sunt la liceu si nu mi s-a intampla sa se m ai ia cineva de mine deocamdata.Eu cred ca se intampla asta deoarece nu ai incredere in tine