| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema: azi am fost in parc cu prietenul meu dupa ce am terminat orele, iar la un moment dat,in timp ce mergeam, am primit un mesaj de la prietena mea cea mai buna in care ma intreba ce fac si i-am spus ca sunt in parc cu el(precizez ca prietena mea era langa liceul meu). Dupa un timp mi-a dat mesaj cu ceva de genul: "de ce nu m-ai chemat? puteai sa imi zici..." dat fiind faptul ca ei doi se inteleg(prietenul meu si cu cea mai buna prietena a mea- sunt doar la stadiul de prieteni ei doi), apoi o sun si o intreb daca totul e in regula si daca e suparata pe mine si ea imi zice ca totul e in regula si ca nu e suparata, iar cand ajung acasa vorbesc cu ea si imi spune ca este suparata pe mine si sora ei cea mare(cu care sunt foarte buna prietena la fel ca si ea) imi spune si ea ca e suparata pe mine.Ce pot face in situatia aceasta? Vreau ca totul sa fie in regula si nimeni sa nu mai fie suparat pe nimeni/nimic.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Cand te plimbi cu prietenul este frumos sa fiti numai voi doi si sa va bucurati de intimitate.
Asa-zisa prietena ar trebui sa fie discreta si sa nu se bage intre voi. Fie ca e geloasa pe prietenul tau, fie l-ar placea pentru ea. Nu ii mai raspunde la mesaje de genul asta si nu mai da socoteala unde esti.

3 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Aiurea.Daca iti este prietena intelege. Spune -I ca nu are de ce sa se supere...pentru ca este banal! O sa aiba si ea relatie si va vrea sa aiba intimitatea lor, sau spune`i ca te-a luat pe nepregatite, nu stiai nici tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil e geloasă. las-o pe ea să te caute, nu insista.

| Adry05 a răspuns:

Se simt neglijate pentru ca ai iesit cu prietenul tau si pe ea/ele nu le-ai chemat mai ales ca se inteleg bine cu el si parcul era langa liceul lor. Data viitoare cheama-le si pe ele.