| madytza123 a întrebat:

am o problema cu comportamentul nu stiu ce sa fac nimeni nu comunica cu mine sunt o tipa cam timida nu as vrea sa schimb si nu stiu cum. funda

Răspuns Câştigător
| violetajustme a răspuns:

" tipa cam timida nu as vrea sa schimb si nu stiu cum" din ce ai spus presupun ca vrei sa te schimbi ..ai nevoie doar de putin tupeu sa iti pui gandurile in aplicare! nu e greu.colega mea dee banca era foarte timida inainte sa ma mut cu ea, acum e cea mai vesela si a prin un "tupeu" isi poate spune toate gandurile fara sa se consume singura. dacxa ai incredere in tine vor fi toti surprinsi de tine

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Esti timida pentru ca nu ai incredere in tine, tie frica sa nu gresesti cand vorbesti cu cineva.Nimeni nu e perfect, dar vei realiza mai tarziu ca daca continui asa nu vei castiga nimic ci din contra vei pierde multe.
Cu rusinea mori de foame.

| x3Ad a răspuns:

Buna!
Problema ta se poate rezolva. Gandeste-te, ce iti ofera timidatea? Numai lucruri rele, te baga in situatii jenante, te face sa-ti pierzi firea. Solutia? Prinde curaj. Cand te afli pe langa o grupa, incearca sa te bagi si tu in seama, sa schimbi pareri cu ei. Cand te incurci, adu-ti aminte ca nu are rost sa fii timida fiindca nu se intampla nimic bun. Nu trebuie sa te comporti nici ca o rebela! Trebuie sa fii si dura, si cuminte in acelasi timp. Putin din fiecare.

| Capsunicax3 a răspuns:

Pai incearca sa le comunici TU. ataseazate de ei. Gaseste`ti un prieten si dupa asta te integrezi in grup cu el. Vorbeste nu fii timida. Incearca sa stai mai mult cu colegele/ colegii tai de vorba. Incearca sa atragi atentia cumva. orice.{ le arati ceva pe telefon. zici ca ai prieten nu stiu cum. ] asat ceva de genu. si incearca sa te schimbi. la par. fata. pune`ti un machiaj dragut. sa nu se vada taree... te imbraci frumossss. si incerci sa te integrezi intre ei.:* Speer ca ti-am fost de ajutor.:* FUNDAAA?:O3:O3