| eprubetă a întrebat:

Bună TPU!
Am o problemă cu părinţii mei care doresc ca eu să dau la liceul Ovidius din Constanţa ceea ce eu nu-mi doresc. Cum pot să le explic că eu chiar nu vreau la acel liceu?
Vă rog ajutaţi-mă!
Mulţumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Dar de ce nu vrei?
Am auzit ca e unul dintre cele mai bune din oras.

| LarissaMouse a răspuns:

Buna! ceale mai bune metode de a-i convinge sunt:
1. spune-le ca daca mergi acolo nu o sa inveti deloc si o sa faci tot posibilul sa ai nota mica la purtare
2.foloseste ceva trist cum ar fi:spune-le ca tu nu vrei la acel liceu si spune-le sa iti respecte dorinta ta, deoarece este hotararea ta in legatura cu ce vei face in viata.

Ovidius este un liceu foarte bun dar acolo chiar trebuie sa inveti mult ca sa treci clasa. sper ca parintii tai sa inteleaga si sa iti dea voie sa alegi ce vrei.succes!

| PokeEdy a răspuns:

Si eu ma voi duce acolo... Chestia este ca daca stai bine sau chiar foarte bine cu invatatura nai dc sa nu vr sa te duci acolo...Intr-un fel gresesti ca nu mergi ca acolo se face carte si te ajuta dar o sa fie mai greu sa te imprietenesti cu alti copii si acolo e un alt mod de predare dar cu timpu te acomodezi

| muceacitalinda a răspuns:

Buna! o sa te ajut, nu trebuie sa te superi pe ei, ei isi doresc un viitor bun pentru tine. explica-le ca nu e cel mai bun liceu, dar totusi vei merge la un liceeu bun, in afara de acesta pe care nu il doresti. succes! funda daca consideri ca merit

| larisuu01 a răspuns:

Pai le spui simplu si usor ca nu vrei sa mergi acolo, si in fond nu te pot obliga...parerea meatongue

| muceacitalinda a răspuns (pentru larisuu01):

Am raspuns cate 3 la fiecare minut laughing

| larisuu01 a răspuns (pentru muceacitalinda):

Cam asa cevalaughing