| Antoonia15 a întrebat:

am o problema cu un baiat laughing), imi place foarte mult de el dar... el a fost impreuna cu cea mai buna prietena a mea. Ea nu mai tine legatura cu el deoarece atunci cand a fost cu le a fost doar asa straight faceiar eu vorbesc mereu cu el pe mess sau cel putin vorbeam de la un timp nu ma mai baga deloc in seama, pur si simlu nu mai vorbeste cu mine crying. Va rog frumos sa-mi spuneti si mie ce sa fac! Dar va rog sa nu fiti raihappy:d

Ce sfaturi imi puteti da?thinking

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Mda... Cand eram mica le-am promis prietenelor mele ca daca ele s-au combinat inaintea mea cu un baiat, eu nu ma voi apropia de el. Si exact asa am facut, pentru ca am avut propuneri dar nu le-am acceptat. Adica daca le-au ales pe ele inaintea mea, cu ele sa ramana. E o chestie de orgoliu si intr-un fel m-as simti prost daca as incalca-o.
Iti dai seama ca el a placut-o pe ea mai mult si acum daca ar vrea sa fie cu tine, ori sa o faca geloasa, ori ca s-a plictisit.
Cu baietii nu exista nu stiu ce romantism, mai ales daca are vreo 15, 16 ani.
Daca nu te baga in seama cred ca pur si simplu s-a plictisit, sau a gasit ceva mai bun.
Eu zic sa-ti gasesti altul. Adica daca te baga el in seama mai zic, dar n-are rost sa-i spui ca-l placi, daca nu e reciproc, ca pe urma el sa rada de tine sau mai stiu eu ce.
Asteapta sa vezi daca va vorbi el primul. Eu zic doar sa ramaneti prieteni, sa va intelegti bine, etc etc.
Insa stiu ca e greu, deoarece tu il placi si nu poti uita de el.
Succes :*

4 răspunsuri:
| DorothyAnn a răspuns:

Uite, multe fete ar face orice pentru un baiat! tu trebuie sa il cunosti inainte de a fi sigura ca o relatie cu el ar merge! Nimeni nu doreste ca tu sa ramai cu inima frata... poate nici el, dar daca se plictiseste sau nu tine la tine, te va lasa. In masura sa te lamuresca este o fata, si mai ales o fata care a mai avut un iubit, iar eu numai fata sunt, prieten nu am avut! Dar cred ca ar trebui sa vorbesti cu prietena ta si daca nu o va deranja ca tu si cu ex-ul ei sa fiti impreuna, atunci intreb-o cum e, iar daca e o prieteena buna iti va spue daca o relatie cu el merita! sper ca te-am putut macar putin ajuta! Succes!

| mizukori a răspuns:

Pai daca iti place mult de el. incearca sa aflii daca te place. si daca intr-adevar te place atunci cea mai buna prietena a ta, daca ti-ar fi intr-adevar prietena nu te-ar judeca pentru ca esti cu baiatul de care iti place. sper ca te-am ajutat funda?

| Biinnnuttza a răspuns:

Pai am trecut si eu printr'o situatie asemanatoare si eu i'am spu:uite care e treaba.eu te plac si vroiam sa stiu daca e reiproc.si daca spune nu ii spui oke..doar am vrut sa stiu si dupa aia nu il mai bagi in seama.pentru ca nu te merita iar daca spune da atunci il intrebi ce propune te descurci tu.bafta!:*

| bbii a răspuns:

Pentru inceput incearca sa il bagi tu in seama, poate o sa inceapa sa te mai bage si el in seama si incearca sa te porti cum te purtai cand vorbeai cu elhappy ...si daca nu iti raspunde intreaba'l daca s-a intamplat ceva de nu mai vorbeste cu tine.

sper ca te'am ajutat.