| Publicitatee a întrebat:

Buna TPU.Am o problema de adolescentielaughing. Sunt clasa a 8a si ne. a venit un coleg nou in clasa.Problema e ca mereu se uita la mine si daca intor capul spre el intoarce capul in alta directie.Eu nu prea am tangente cu el si nu imi place de el.Azi tineam palma intinsa si pus un deget in palma, apoi l-a impins un baiat si ca sa nu dea peste mine m-a tinut, apoi m-a intrebat ceva.Ma streseaza faptul ca tot timpul se uita la mine, ma simt urmarita permanentlaughing. Eu ce sa inteleg din asta ca ii plac sau ii displac? si nu veniti cu argumente gen:intreaba. l pe el sau bagate cu el in seama pentru ca va. m spus nu am tangete cu elwinking funditawinking

2 răspunsuri:
| alexaaa a răspuns:

Buna! pai depinde si modul in care se uita la tinewinking. poate te place dar e prea timid.sau poate vrea sa fiti amici(daca este "noul"). nu cred ca atunci cand il vezi ca se uita la tine trebuie sa te intorci repede.intoarce-te discret si fa-te ca nu te-ai intimidat.si nu trebuie sa fi asa dura cu elhappyin fond nu iti face nimic rau.trateaza-l ca un coleg normal(chiar daca nu ai "tangente" cu el). si nici nu trebuie sa te simti urmarita.doar nu face parte din F. B. Ilaughing. Comporta-te normal(dar fara sa fi dura).

| aiurea231223 a răspuns:

Pai dupa cate am inteles mi-ar fi destul de greu sa cred ca ii displaci ba cred ca ii placi destul de mult. Nu stiu asta e parerea mea. Dar daca te streseaza asa de mult ca se uita la tine nu mai baga in seama incearca sa ignori dar fara sa il ranesti pe el in vreun fel