| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema destul de importanta, nu am deloc incredere in mine.Ma simt ca o fraiera, ca o proasta cand sunt cu colegii mei.Parca nu-mi gasesc locul nicaieri...Ma simt de parca in viata asta nu mai e loc si pentru mine. Una dintre colegele mele, o fata pe care o stiu inca de la gradinita, mi-a furat aproape toti prietenii.Vara asta am fost plecata din oras vreo luna jumatate, cu probleme medicale, am fost internata la spital.Nu am primit niciun telefon de la fata respectiva, nici macar un,, cum te mai simti?". Ea a avut alte preocupari, sa se distreze cu prietenele mele cele mai bune.Cand am venit in oras, a inceput sa-mi placa de un baiat, mai mare decat mine cu 2 ani, insa ea era deja cu el.
Ieri seara am facut... o gafa...ca sa zic asa. Ea, prietenul ei si alti colegi erau pe scara la ea, in fata blocului, vorbeau(noi suntem vecine de bloc), iar eu ma jucam de-a v-ati ascunselea, in spatele blocului cu amicii. M-am dus in spatele blocului sa caut pe cineva, si m-am facut ca nu-i vad, am zis sa ii bag in seama doar daca ma abordeaza ei.Pana la urma un coleg a zis,, hei, galma" si eu le-am facut cu mana si am plecat. Apoi, seara am vb pe mess cu ea.Si m-a intrebat de ce alergam ca nebuna in spatele blocului.Va dati seama cum m-am simtit atunci? Ca o fraiera! Eu stiu ca sunt mult mai buna ca ea in multe privinte, dar chestia este ca ea pare mai matura, chiar daca avem doar 14 ani.Se machiaza cu o tona de pudra si fond de ten pe fata, tus, ruj rosu, poarta haine stramte si sutien cu push-up, dar se imbraca cu niste haine ieftine, deloc pe stilul meu, dar cu care ii atrage pe baieti.Eu nu am corpul asa dezvoltat, am sanii mici, sunt firava, micuta, zici ca am 10 ani, nu 14, dar oricum nu sunt plinuta, chiar daca asa zice ea, am 48 kg, la 1, 55 m, nu ma machiez, doar imi dau cu putin gloss. Ea e mai scunda ca mine si mai urata la fata, zic eu.
Ce sa fac sa imi,, repar" gafa si sa am incredere in mine? Ea e de vina pentru tot!:((
Aici e ea http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=10000189767627 7
Aici sunt eu http://www.facebook.com/#!/Steeffiix
funda

4 răspunsuri:
| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Mda,pai nu mai fi asa de obsedata de ea.Si nu zice ca ti-a furat prietenii, fiindca nu avea cum.Si daca ei erau adevarati prieteni nu se lasau pe mana ei. Oricum,daca zici ca e frumoasa doar din cauza hainelor si machiajului,machiaza-te si tu.Dar eu iti zic clar,baietii prefera tipele naturale,cu un stil bine definit,in care sa se simta ele lejer, nu stilul pitzi(cum sugerezi ca e ea).Iar baietilor nu le plac tipele de genul pitzi, stau cu ele mai mult doar ca sunt "bune" si arata bine.Un baiat apreciaza de 10000 de ori mai mult o fata draguta, cu un caracter ca lumea decat o pitipoanca proastawinking.Si fa-o si tu de ras cand e ea prin preajma(dar vezi sa fie subtil).De hainele ieftine sau ma rog, in orice caz sa nu se prinda chiar asa de tare ca faci misto de ea.Sau poti sa lasi mistourile ca sa nu iasa o cearta si fii tu.Cand cineva zice de tine ceva mai jenant,razi si tu, asa arati ca nu iti pasawinking.Fii smechera, ce drq.Si lasa invidia pentru persoanele de genul astaoh go on, ca oricum nu o sa ajunga nicaieriwinking. Bafta, girl!

| soarexxl a răspuns:

Eu zic sa nu te superi sa te enervezi degeaba am trecut si eu prin asta! daca vrei imi lasi un mesaj si iti lasi sau iti las id.ul meu de mess si avb cat vrei tu si eu am patit si mai rau ca tine sper ca vrei sa vb! Bafta! A si era sa uit fii indiferenta pentru ca doare cel mai mult!

| Nicolla22 a răspuns:

Contacteaza`ma la id-ul nd.debby

| NoMoreWords a răspuns:

Mersi mult pentru raspunsuri, da` mai vreau! laughing