| Erekest a întrebat:

Am o problemă, eu am 15 ani iar prietenul meu are 19, i-am spus mamei despre relația mea cu el și nu este de acord, ba chiar, m-a pus să mă despart de el! Ce să fac?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Pai ce sa zic, in loc sa aprecieze ca ii spui ce faci, cu cine esti, iti face capul mare. De aia multi adolescenti nu pot discuta deschis cu parintii, incep sa ascunda ceea ce fac si in cele din urma racesc semnificativ relatiile cu ei.
Ce poti sa faci decat sa va vedeti fara sa stie ai tai, daca altfel nu se poate, pana la urma ei te indeamna catre asta. Si peste un an, doi, daca mai sunteti impreuna le mai spui o data, poate atunci nu mai fac urat.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Te desparți de el si vezi ce se intampla! Rămâi nemeritată? Te inșeală? Ii vei castiga increderea mamei si pana va intelege si mama ta, care iti vrea binele, puteti fi doar prieteni. Nu rămâi fata bătrână, stai linistită!

| ywar a răspuns:

La 15 ani prieten de 19 ani? Asta iti trebuie? Cam ce crezi tu ca vrea sa faca asta cu tine? Sa joace sah cu tine, sa te invite intr-o gradina de vara, sa-ti arate colectia lui de timbre, eventual fiind si membru marcant in clubul filatelistilor? Sa fim seriosi! E cu gandul sa te tina cu ochii-n tavan, chit ca nu cred ca are mare experienta si se termina repede, sau, te pune in varful patului in patru labe si sa te controleze pe la spate, daca ti-ai aranjat fustita! Sunteti proaste facute gramada!