| Infinity098 a întrebat:

Am o problema. Examenul se apropie in mai putin de doua luni. Ideea este ca: la matematica stiu formule si ceea ce tine de teorie(aproximativ) doar ca la fiecare varianta pe care o fac este imposibil sa nu fie ceva gresit si asta ma scoate din sarite. Ma consider o eleva buna, la romana in simulare am luat 9, 60, in schimb la mate mai putin. dar am mai avansat de atunci foarte mult, dar totusi nu e bine e de 7, 50-8 nivelul meu acum si imi trebuie de 9 ca sa intru la liceul dorit. Ati putea sa-mi oferiti niste sfaturi utile pentru a avea o nota peste 9 la matematica?
Va multumesc foarte mult, ofer funda raspunsului care ma va ajuta.

3 răspunsuri:
| Adina981 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie anul trecut, dar am observat ca variantele si simularile sunt mult mai grele decat ceea ce iti da in realitate... de exemplu eu in simulare am luat 8 si la examen am luat 10. Deci stai calma. Succes :*

| Infinity098 explică (pentru Adina981):

Si de ce acesti oameni din Minister ne preseaza atata? Eu una tot anul asta am fost stresata din cauza materiei asteia, intr-adevar am evoluat cu mult de la inceputul anului, dar atunci cand fac o varianta iau 8 sau 7, 50 si cand iau variante de la examenele din anii trecuti iau 10, NU SUPORT CHESTIA ASTA. Oricum, multumesc foarte mult big grin

| Adina981 a răspuns (pentru Infinity098):

Si eu am patit la fel. sad cu multa placere!