| RoxanaRox1245y5 a întrebat:

Am o problema grava!
Plang mereu,fara motiv,imi amintesc momentele triste din viata mea,si plang,ca o proasta! [Serios acuma].
M-am saturat sa plang noaptea pe ascuns.
Si trebuie mereu sa adorm cu TV-ul deschis,GATA! Nu mai suport. Am o sora care mi-am petrecut Craciunul cu ea,si s-a dus inapoi la scoala. Nu prea ii duc dorul dar tot plang. Nu mai suport, plang,singura, ca o proasta.Noaptea cand incerc sa dorm, imi vin in cap ganduri rele, imi canta cantece in minte triste,si incep sa plang. Nu mai suport,inainte nu eram asa,eram vesela,cantam,ma distram,noaptea cand inchideam TV-ul adormeam foarte bine, acum! Nu inteleg.Vi s-a intamplat? De exemplu si acum plang cand scriu asta. Va rog nu comentati urat,am nevoie de ajutorul vostru,aseara mi-am luat un ursulet langa mine si am adormit cu TV-ul deschis... Nu mai supoooort! Imi vine sa ma bat singura,cand fac un lucru gresit oricat de mic ar fi el,PLANG,cand ascult melodii triste,nici chiar asa triste PLANG,noaptea in somn PLANG! CAND MA DUC LA BAIE, PLANG! Nu mai suport,nu vreau sa merg la psiholog ca mi-e rusine,nu stiu ce sa faaac! Ajutoooor! Vreau sa fiu ca inainte.Nu stiti cum e, sau poate stiti, cine a trecut prin asta! Va rog!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BeardedSamurai a răspuns:

Buna, calmeaza-te, gasesteti pacea sufletului, fii mai linistita, incearca nu sa treci peste ''problemele'' din trecut ci sa le intelegi, stapaneste-te, adu-ti voianta cu tine, daca esti credinioasa roaga-te la Bunul Dumnezeu si iti revii usor, usor, nu e nimic, poti sa-mi lasi un mesaj privat, un contact sa ofer ajutor.
Sa ai o zi placuta si sa-mi lasi un raspuns.

2 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Ce anume te face să plângi?
Te simţi singură, cred sau altceva te întristează
Soluţii există încearcă să îţi schimbi viziunea

| Tatsel a răspuns:

Nu esti singura, stiu cum e. Si eu am avut o perioada de cateva luni, nu ma mai opream, plangeam de ma usturau obrajii. Ai o incarcatura emotionala, descarca-te. Traim in cea mai prospera era cu cea mai mare speranta de viata dar si cele mai multe cazuri de depresie. E o periaoda prin care treci acum, care va trece cu timpul, incearca sa traiesti in prezent si sa te bucuri de lucrurile mici. Si sa tii ca nu e o rusine sa mergi la psiholog, suntem in 2021, eu am fost, m-a ajutat. kiss