| Ambrienda a întrebat:

sad Am o problema..Ieri am vorbit cu o prietena la telefon cam jum. de ora, iar dupa m-am dus pe afara sa stau cu o alta amica.Peste ceva timp,m-a sunat iar prima amica,dar telefonul era in geaca si nu am putut sa il scot la timp, iar ea a inchis.Am sunat-o din nou,dar suna ocupat,asa ca i-am trimis mesaj,ca sunt cu o amica, nu pot vorbi acum.Si s-a suparat rau pe mine sad Ce sa fac?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Laso impace trebuie sa inteleaga ca nu simti telefonul de fiecare data cand suna.

| Ambrienda explică (pentru mgtow):

E o prietena foarte buna de a mea si mi-a fost mereu alaturi, dar si cealalta amica la fel.Am tot incercat sa ii explic, dar s-a suparat si mai tare pe mine sad

| mgtow a răspuns (pentru Ambrienda):

Gandeste cam prost pentru secolul asta, se intampla sa mai delireze lumea indiferent de durata vechimei amicale.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca iti este prietena ii trece. Daca nu, alta. Trebuie sa fii idiot ca sa te superi pe un prieten ca mai are si alti prieteni.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Doamne ce copila laughing se face de tot rasul, ai facut-o geloasa ca ai stat cu amica ta de aia s-a suparat si pe tine ar trebui sa te doara undeva ca ea s-a suparat pana la urma doar copiii au fite de astea i-ai putea spune asa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mofturi de copii mici

| Ambrienda explică (pentru suntserios):

Are 19 ani

| suntserios a răspuns (pentru Ambrienda):

Mai rau, daca era vorba de 13-14 ani se intelege, dar la 19 e penibil deja din partea ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate s-a simtit trist ca ai inlocuit-o asa de repede. Totusi trebuie sa clarifici situatia adica trebuie sa-i spui ca vroiai sa petreci timpul si cu cealalta amica

| TheRealDaniel a răspuns:

Spune-i ca ai fost ocupata si ca nu ai putut raspunde si ca mai ai si alte amice nu se poate sa-i raspunzi de fiecare data la timp si sa fii la dispozitia ei mereu

| Piticoot18 a răspuns:

Nu cred ca e nici o problema laughing oamenii pot avea mai multi prieteni nu doar unul. Discuta cu ea si explica-i, in cazul in care s-a suparat, ca vrei sa mai stai si cu altcineva si de ce nu sa o invitati si pe ea in "grupul" vostru, asa poate eviti discutiile de genu. Bafta! happy

| SabIsAwesome a răspuns:

Cred ca amica aceasta a ta e cam geloasa. Oricine are un amic de genul. Incearca sa vorbesti cu ea, explica-i ca nu ai o singura prietena. Va intelege, crede-ma!

| RebekahAndreea a răspuns:

Nu iti mai face atatea griji. Daca prima ta amica este o copila si crede ca nu poti avea si alti prieteni se inseala. Nu trebuie as stai tu dupa fundul ei si sa faci ce vrea ea happy Tu ai voie sa ai mai multi prieteni, nu doar pe ea, cum nici ea nu te are doar pe tine. Plus de asta inainte ai vorbit cu ea deci nu ai ignorat-o. Incearca sa vorbesti cu ea, spune-i ca nu ai scos telefonul la timp. Daca spui ca ai si sunat-o inapoi si ti-a inchis e problema ei, nu a ta.

| PisicutzaSmile a răspuns:

Trebuie sa ii explici ca nu totul se învârte totul in jurul ei