| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Am o problema. Imi place de o o fata, ea nu stie, si cand trec pe langa ea incepe sa mi se inmoaie picioarele, ma lasa vocea si nu mai stiu nimic de mine, parca sunt tampit si evit si contactul vizual. Deci am incercat sa inving prostia asta dar nu pot, tot imi spun ca o sa merg ca un om normal in fata ei, dar atunci pe moment nu am ce face, parca imi pierd controlul. Eu daca fac asa cand o vad, ce pretentii mai am sa vorbesc cu ea. Ce as putea putea face?

3 răspunsuri:
| Coma21 a răspuns:

Simplu, bea o bere si abordeaz-o, nu sa te imbeti dar categoric vei prinde curaj...acum... nu stiu cati ani ai, presupun ca 17 ani deci ar merge, alta varianta nu ai. Inca ceva, fi spontan, nu gandi prea mult ca te ia panica, pur si simplu fa-o!

| AGreatMan a răspuns:

Vorbeste cu ea, mai intai pe internet, apoi invit-o la un suc, sa va plimbati etc...Nu-ti fie rusine

| Kanpeki a răspuns:

E doar o fata. Nu o urca pe un piedestal. Gandeste-te ca si ea e o persoana obisnuita la fel ca prietenii tai sau oricine altcineva. Nu patesti nimic daca vorbesti cu ea. Incearca o data apoi o sa vezi ca nu e chiar asa de greu.