| Ingerfararipi333 a întrebat:

Am o problema in care sunt nedumerita. Deci, am 15 ani impliniti in mai. Si de ceva timp simt o usoara ameteala care imi porneste din fata ochilor. Tin sa mentionez ca ameteala nu este una foarte puternica este foarte usoara adica pot sta pe picioare. N-am stari de lesin sau mai stiu eu. Am citit pe net, ca as putea avea anemie. Probabil, o fi si din cauza ca nu prea mai mananc, si nu beau nici cantitatea de apa necesara? Intrebarea mea este pot administra " Zdrovit Multivitamine si Minerale - 56 comprimate" Chiar daca am citit ca este pentru adulti. Nici macar jumatate de pastila nu pot lua? Astept raspuns!

2 răspunsuri:
| AndreiGavril888 a răspuns:

Salut, si eu am stari de ameteala si pornesc din ochi, adica vad incetosat si ametesc, toate astea in cateva secunde. Se intampla pentru ca nu bei suficienta apa, si in general nu respiri corect, nu ai o cantitatea corespunzatoare de oxigen in sange, si corpul reactioneaza astfel
Funda?

| Al3czG a răspuns:

Cel mai indicat este sa mergi la doctorul de familie. este singurul care poate sa-ti spuna exact ce trebuie sa faci, insa, dupa cum spui tu, s-ar putea sa fie si din cauza alimentatiei... incearca sa mananci normal, cum mancai inainte de aparitia acestor ameteli, iar daca ametelile tot persista, viziteaza medicul de familie!