| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Am o problema in relatie si e singura. Iubitul meu este exagerat de gelos, imi spune ca e aasa ca e innebunit dupa mine si ma iubeste enorm, insa incep s ma satur...imi controleaza telefonul zilnic,facebook`ul, mi-a sters din baieti pe fb, imi spune sa nu pup baietii care imi dau flori de 1 martie sau 8 si toate chestiile astea.

Nu stiiuuu ce sa fac, am incercat sa-i explic insa o tine pe a lui.Nu vreau sa ma despart de el,a fost primul baiat din viata mea si tin la el, il iubesc, da nu suport cand face asa.

Doresc sfaturi din partea dumneavoastra.[Funda]

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Relatia asta nu va mai dura mult daca ii permiti sa te controleze, vorbeste cu el, spune-i ce te deranjeaza, poate se mai imbuneaza

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, în locul lui nu aş fi aşa gelos că din cauza geloziei pierzi multe. Ştiu cum este şi eu am fost foarte gelos, fiecare persoană este dar uneori se exagerează iar totul are o limită. Ce pot spune ţine la tine dar prea mult, adică vrea să fi doar a lui, explică-i şi ai grijă de tine.
O seară frumoasă!

| AnaMaria2719 a răspuns:

Pentru inceput ar fi cel mai ok sa vorbesti cu el.Intr-un cuplu e bine sa stie unul de celalt, sa stiti ce va deranjeaza unul la celalt. Daca incerci sa-i explici ca este foarte insistent si ca te incomodeaza anumite gesturi pe care le face poate se va gandii putin si isi va schimba atitudinea. Mult succeshappy

| maria_5586 a răspuns:

Daca nu ii gelos cat de cat inseamna ca nu tine la tine cu adevarat, insa prea exagerat iar nu ii binesad

| Hd_Andreea_1996 a răspuns:

Daca e gelos inseamna ca nu are incrdere in tine.straight face. si de fapt intr-o relatie trebuie sa fii fericita. noi putem spune ca e bine sau nu. dar tu hotarasti. esti sau nu fericita.winking