| anonim_4396 a întrebat:

BUna TPU
Am o problema...M-am certat cu cea mai buna prietena. Motivul mi se pare ciudat. Eram pe mess si am inceput sa vorbesc cu ea dar imi raspundea foarte greu si i-am zis sa scrie mai mai repede. Apoi a inceput sa ma injure si sa ma faca in toate felurile. Dupa jumatate de ora mi-a zis ca trebuie sa invatam un colind, pentru ca eram suparata i-am zis: "invata-ti colindul" apoi i-am zis ca nu mai merg cu ea la colindat si m-aintrebat de ce? I-am raspuns pentru ca m-a injurat si asa mai departe. Apoi iar ma injurat si spuneaca-snesimtita ca-i d-au ordine apoi a zis ca daca nu-mi cer scuze ii trimite unui baiat (de care imi place)un mesaj incaresa ma faca de ras. I-am cerutscuze doar ca sa nu-i zica dupa care mi-a zis sa-i dau toti banii mei de pe un joc (m-am chinui un an si ca sa-i fac si erau foartee multi). Normalca nuam frut apoi eaa iesit. Ce pot face? ea e o nesimtita! Mereu face asa dar nu stiu cum sa scap de ea va face deras siimi va distruge munca etc
Va rog ajutati-ma
funda!
scuzatidaca am mai gresit pentru ca ma grabeam big grin

1 răspuns:
| ViseCiufulite a răspuns:

Acea fata nu se numeste "prietena". Eu vorbesc tot timpul cu prietenele mele, in toate felurile si niciodata nu ne-am suparat pentru asa ceva. Daca spui ca a vrut sa ii mai si spuna baiatului de care iti place, ca il placi, atunci acea fata nu merita respect! Cu atat mai putin pentru ca te-a obligat sa ii dai acei bani.
Sfatul meu: afla-i punctele slabe, analizeaza-le bine de tot, iar cand se v-a astepta mai putin, loveste-o sub centura. Pana atunci n-o mai baga in seama, cauta-ti o alta prietena, sau incearca sa te integrezi intr-un grup. Acest lucru o va face invidioasa, garantat. Funda?