| anonim_4396 a întrebat:

am o problema mare x_X. Am o problema la fizica care suna cam asa : " un corp cu densitatea de 575 kg/m cub se afla in apa (densitatea apei =1 g / cm cub). Determinati cat din corp se afla sub apa" Nu este tema, doar ca maine ma asculta din problema asta si nu stiu cum sa o rezolv. Dau funda MAREE si scuzati cateogoria

2 răspunsuri:
| ClumsyDeer a răspuns:

Si ce vrei? Sa`ti rezolvam noi problema?straight face

| IulianAndrei a răspuns (pentru ClumsyDeer):

Nu, vroiam sa mi-o explice cineva ca sa o inteleg straight face, nu sa mi-o rezolvati. straight face