| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o problema nu inteleg chimai delocccc probleme la scoala facem in fiecare zi si nu inteleg din clas amea toti stiu dar eu nu cunosc si ma cred proasta nu e asa eu vreau s aintelg dar nu prea se primeste ma ajutati va rog am nevoie de formule chimi epentru rezolvarea problemelor la inceput avem nevoie de formule adica cu ce este egal volumul partea de masa cum s enoateaza si cu ce este egal puteti sa imi dati toate formulele pentru inceperea rezolvarii a unei probleme chimice va rog funda happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce-s alea "chimai" sau "chimi"?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

'ma grabeam am avut in vedere chimice

| JustLikeHeaven a răspuns:

Eu sunt proasta bata deci nu stiu. Daca esti la profil de mate transferate, daca spui ca nu intelegi ar trebui sa depui foarte mult efort si e cam greu daca nu stii notiunile nivelului tau. Du-te la filologie, e mult mai funny si mai simplu. Baftawinking