| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Nu ma inteleg bine nici cu mama si nici scu sora mea mai mare. Ne certam mereu. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Elln a răspuns:

Buna. Nu e numai cazul tau,majoritatea fetelor se cearta cu mama lor sau cu sora si chiar daca se inteleg bine cu mama,tot ce vor certa,evident din cauza sorei. Parerea mea este ca majoritatea certutilor pornesc de la sora,deoarece mama voastra va compara. Incearca sa vezi care sunt motivele pentru care te certi cu sora ta mai mare si incearca sa le eviti,vezi unde te depaseste si incearca sa fii mai buna ca ea,dar intr-o concurenta amicala. Incercati sa va intelegeti iar mama voastra va avea mai putine motive sa te certe pe tine, care in viziunea surorii mai mari, tu esti cea vinovata dintre ele doua mereu. :* Bafta!

3 răspunsuri:
| Mary12 a răspuns:

Pai nu stiu ar fi bine sa rogi pe mama ta si pe sora sa mergeti undeva doar voi 3 la mall, la cumparaturi, poate chiar la coafor si sa va petreceti mai mmult timp impreuna poate sa faceti ceva un desnert impreuna si poate veti reusi sa av intelegeti mai bine daca colaborati big grin succes puppy dog eyes

| Vl4dootz a răspuns:

Daca nu spui de ce nu va intelegeti nu avem cu sa-ti raspundem la intrebare!

| xr3Belx a răspuns:

Esti tu mai proastalaughing