| 97Mark97 a întrebat:

am o problema pe care eu o consider destul de grava.Am 15 ani si imi place de o fata de 14 ani si as vrea sa ne conbinam insa eu sunt mai timid si nu stiu ce sa vorbesc cu ea, cand intru pe mess as vrea sa vorbesc cu ea dar nu stiu ce sa o intreb sau pe ce subiect sa vorbim, imi e teama ca o plictisesc, in general eu vorbesc despe muzica dar amandoi ascultam genuri diferite.Am mai fost cu o fata inainte si cand ne intalneam nu stiam ce sa ii spun, imi era teama sa nu o dau in bara cu ceva, nu stiam despre ce sa vorbesc cu ea. Imi e frica sa o tin de mana sau sa o ating deoarece sunt un pic cam timid, ce m-ati sfatui sa fac? ce subiecte de discutie sa deschid? si ce sa fac ca sa nu mai fiu asa timid? va rog sa ma ajutati. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Bittersweett a răspuns:

Nu mai gandi ca esti timid. Si daca o dai in bara ce? nu pica cerul si nici nu se crapa pamantul. Orice conversatie incepe cu "buna, ce faci". intreab`o ce ii place, si impartaseste`i si tu din placerile tale. o sa te descurci, sunt sigura! succes!

| Toxicℓσνє a răspuns:

Mai intai de toate trebuie sa stii daca si ea este interesata de tine..Nu trebuie sa vorbesti doar despre muzica stiind ca ea asculta alt gen fiindca poate fi enervant subiectul. Daca are prieten categoric nu prea ai sansehappy. Incearca sa fii original intreab-o ce ii place sa faca, fa-i complimente dar nu exagerate, da-i atentiehappy. Daca iesiti impreuna o sa-ti dau seama daca si ea te placa si apoi te poti manifestahappy. Nu prea cunosc situatie deci nu stiu ce sa-ti mai zic.happy Mult succes cu ea :*

| kidalice a răspuns:

Ar fi mai bine sa ii spui acelei fete ca o placi inainte sa fie prea tarziu.Lasa la o parte rusinea si prinde curaj.Atunci cand vorbesti cu ea discuta despre teme care o intereseaza in mod mai special