| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Am o problema pe care trebuie sa v-o povestesc.Adica,am 14 ani si nu am prieten..Nu's invidioasa sau ceva de genu dar vreau un prieten. Aproape toate prietenele mele au un crush,dar eu nu...Ce sa fac? Ajutor, dau funda!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lasa Giuly, tu fa-ti un crush de portocale si grepfruit, pus intr-un pahar lung, cu 4-5 cuburi de gheata, sa vezi atunci ce invidiata vei fii de prietenele tale!

| OldSoul a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.
Asteapta ca va veni si vremea ta.
De ce sa te grabesti? Chiar vrei sa dai peste unul care nu simte nimic pentru tine, si sa te paraseasca pentru prima mai buna decat tine care ii iese in cale? Ca mai apoi sa ramai tu si sa suferi dupa el?
Nu cred.
Sa stii ca e mai bine ca unele lucruri sa nu le grabesti.

| Giulyana_Giuly_1991 explică:

Caterinca.

| asfghjklasdfghjkl a răspuns:

Ai timp toata viata sa iti faci un prieten, la 14 ani e mai bine sa te axezi pe scoala. Plus ca vei intra la liceu, vei cunoaste oameni noi si poate iti va placea de cineva. Dupa parerea mea esti prea micuta pentru un iubit. Baietii de varsta ta sau de 16, 17 ani nu isi doresc de cat sa se joace cu fetele. O relatie este intr-adevar frumoasa dar aduce si multa suferinata de cele mai multe ori. Tu nu trebuie sa te iei dupa prietenele tale, de cele mai multe ori prieteniile adevarate la varsta asta nu exista.