| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU:* Am o problema...Plac un baiat pe nume Iulian.are aproape 16 ani e super dragut inalt si orgolios ne cunoastem de mici este un prieten de al verisorului meu... mi-am dat seama ca il plac din seara de revelion 2012 cand. el si ansamplul lui de dansuri au facut spectacol la restaurantul in care eram si eu rezervata. i`a zis bunicii mele ca mi-a remarcat infatisarea imediat.si ca e indragostit de mine (deci. iubire reciproca) bunica i`a transmis asta matusii mele iar matusa mea mi-a zis.eram foarte fericita.de atunci mi-a stat mintea numai la el. acum o luna m`am inscris in aceiasi grupa de dansuri cu el, el bineinteles nestiind care este adevaratul motiv al prezentei mele acolo. pot spune ca a fost surprins placut cand m`a vazut.am observat cum ii luceau ochii. adevarul este ca iubeam dansul de cand eram mica dar recunosc acum am un alt motiv foarte bine intemeiat sa practic dansul. la repetitii nu prea vorbim.adica el vine si ma intreaba tot felul de chestii si ma ajuta la pasul pe care nu il inteleg ne alintam ne jucam dar vreau sa se apropie mai mult si nu vreau eu sa fac iar primul pas. ce pot face in cazul asta? doresc raspuns urgentbig grin dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| danizz a răspuns:

Situatia ta e cam complicata deci daca chiar vrei sa fi cu el iti sugerez sa faci tu primul pas poate el nu are curaj spune-i ca si tu il placi sau daca te intelegi foarte bine cu vreo fata sau baiat pune-l pe el sa o faca, dar daca nu vrei asa atunci comportate mai rece nu ca si cum ai fi suparata ci doar il saluti nu mai esti tot dupa el eu sunt baiat am incercat aceasta metoda stiam ca la o fata ii plcae de mine si mie de ea si cand eram tot dupa ea nu incepea sa ma creada enervant si atunci m-am informat sa ma comport mai rece si a mers a inceput ea sa ma bage in seama si mi-a spus ce simte pentru mine scuces funda?