| RougeEttiquete a întrebat:

Am o problemă şi aş dori să mă ajutaţi.Tot timpul când merg pe stradă cu prietena mea, toţi băieţii întorc capul după ea, iar la mine nu se uită nimeni nici odată. Eu spun că sunt destul de drăguţă dar nu ştiu de ce nu se uită nimeni după mine.Cum aş putea să îi atrag mai mult? DAU FUNDĂ iar la restul vot.Plisss daţi răspuns urgent!
P. S:Am 16 ani.

Răspuns Câştigător
| AdinaELA a răspuns:

Buna! Fii naturala! Simplitatea niciodata nu va da gresi! Nu lasa sa se inteleaga ca vrei neaparat sa fii remarcata de ceilalti. Tine de increderea in sine! Uneori avem impresia ca cei din jur sunt mai buni ca noi si aici ma refer la orice domeniu.Cred ca de multe ori ti s-a parut ca un coleg are compunerea mai buna si totusi tu ai luat nota maxima, iar el mai putin.Sau ca o pereche de blugi vine mai bine pe prietena ta, iar acelasi model pe tine nu te avantajeaza si totusi tie ti s-a spus:"Ce blugi frumosi! Ce bine iti vin!" Desi (cred ca) nu ti-a spus, poate si prietena ta are aceeasi senzatie:ca ceilalti te remarca mai mult pe tine. Oricum, stai linistita! Ai doar 16 ani si o viata inainte pentru a fi apreciata de baieti.Bafta si nu uita sa fii TU in tot ce faci!

5 răspunsuri:
| princess97 a răspuns:

Poate ti se pare doar. daca esti sigura pe tine ca esti draguta atc nu-ti fa probleme. o sa se uite si la tine ...asta daca nu se uita deja si nu observi tu asta tongue
P.S... nu mai gandi negativ tongue

| RougeEttiquete explică:

Ba da, ştiu că după ea se uită, deoarece numai ei îi cer numarul de telefon iar către mine nu aruncă nici o privire.

| Yummi a răspuns:

Nu gandi negativ, poate lumea intoarce capu dupa ea pentru ca are un fund imens sau un cos foarte mare pe fata sau chestii de genurolling on the floor nu iti mai face probleme, probabil se uita multi dupa tine, doar ce nu ii observi

| mya27 a răspuns:

Eu sunt de parere ca trebuie sa ramai asa cum esti. Poate ca se uita la tine si nu iti dai seama; oricum nu te descuraja, simta-te bine si ai sa vezi ca totul vine de la sine :pe :dwinking Succes in cucerirea baietilor

| AvengedSevenfold a răspuns:

Poi nu e ideea să îi atragi, pentru că numai cocalari întorc capul, cei mai normali intră în discuţii, ideea e următoarea, băieţii se întorc după fetele pe placul lor, precis sunt băieţii cărora tu le eşti pe placbig grin.Deci nu ai de ce să te îngrijorezi.