| Elena_Daria_1984 a întrebat:

Am o problema si chiar as fi recunoscatoare daca mi-ati da un sfat.
Dupa o relatie inceputa in 2016 ce a durat aproape 2 ani au inceput certurile si perioadele in care mi s-a tot spus din partea acelui baiat ca vrea sa ies din viata lui si asa mai departe si am incercat sa iau distanta in ciuda sentimentelor pe care le aveam, de fiecare data cand oarecum gaseam un alt baiat cu care sa vorbesc aparea el si imi spunea ca ma vrea inapoi si am acceptat. Au mai urmat pauze pana acum, dar pauze in care am fost prieteni. Din cauza unei fete care de fapt doar vrea sa il indeparteze de prietenii lui vechi el mi-a spus ca vrea sa ies definitiv din viata lui acum si nu stiu ce sa cred sau sa fac pentru ca nu vreau sa renunt. Tin enorm de mult la acest baiat si as face orice pentru el si simt ca imi spune lucrurile astea doar la nervi (mentionez ca inainte sa imi arunce cuvintele astea de fiecare data am avut o cearta) si ca nu vrea cu adevarat sa ma uite. In perioada in care eram prieteni mi-a spus ca nu vrea sa ies vreodata din viata lui, ca tine la mine, ca mereu o sa am un loc special in inima lui pentru ca nu ma poate scoate, ca sunt importanta pentru el.
Intr-un fel nu as crede ceea ce mi-a zis pentru ca mi-o spune destul de des cand ne certam.
Va rog, vreau un sfat, si nu imi spuneti sa renunt la el pentru ca stiu ca asa ar fi mai bine, dar nu pot face asta pentru ca e mult prea important si pentru ca m-a ajutat de multe ori si mi-a fost alaturi...

Răspuns Apreciat de Editori
| MrSnow a răspuns:

Dacă să nu renunți la el ce să faci? Aștepți că poate într-o zi își va băga mințile în cap? Nu îți pierzi timpul tău prețios și energie vitală consumându-te pentru un tip, indiferent de ce a făcut pentru tine, el a ales calea lui, tu alege-o pe a ta, chiar dacă nu e ușoară, trebuie. Iubirea e trecătoare, ca orice lucru. Nu va ține veșnic, așa că trezește-te și mergi înainte. Cel mai bun și mai greu de realizat.
Amintește-ți, tu ești importantă și nu te merită. Baftă

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand intervin certurile si pauzele intr-o relatie, relatia este pe duca si irecuperabila.
Te sfatuiesc sa renunti la el, pentru ca nu exista viitor impreuna cu un om, care nu mai are nimic pentru tine.
Nu te mai crampona de o relatie care nu mai exista demult, sau de un om care nu mai simte nimic pentru tine.
Elibreaza-te si fa-te libera pentru un baiat care sa te merite si sa te iubeasca.

| Andreeush a răspuns:

Daca stii ca cel mai bine ar fi sa renunti la el si zici ca nu poti, ce sfaturi vrei?
Daca vrei sa iti pierzi timpul cu el e treaba ta.
Gandeste-te serios ce vrei sa faci cu viata ta.

| 0k8 a răspuns:

Stiu ce simti eu tin la o fata care nu a facut nmc special pentru mine si a zis ca numai vrea sa vb cu mine ca s-a plictisit de mine si tot tin la ea, si imi e greu sa o uit si ma gandesc la ea noaptea, trebuie sa iti faci alt prieten care sa te trateze mai bine decat el stiu ca e greu, dar timpul le vindeca pe toate, eu inca astept ca timpul sa vindece sentimentele mele pentru aceea fata, daca chiar tii la el ai putea incerca sa vb cu el, dar nu cred ca o sa tina.

| ungandfr a răspuns:

Mai important este timpul tau si viata ta, daca preferi sa pierzi vremea si varsta iti permite...
Eu stiam ca fraiele sunt la voi' femeile, fai si tu la fel, nu-l mai baga in seama o vreme, fi rece, nu mai lasa sa-ti faca jocul cum vrea el.
A vazut ca il iubesti.
O sa fie putin greu dar fai asa cum zic eu si o sa vezi ca o sa fie contrariu, el o sa te caute! Succes, te astept cu vesti!