| Pixie_6145 a întrebat:

Am o problema si nu stiu la cine sa apelez straight face. De curand am aflat ca sunt insarcinata crying la sfarsitul lunii august cred ca se fac patru luni! Sunt in italiaa si ajung in romaniaa pe 10 septembrie.Nu pot sa anunt parintii pentru ca as intra in pamant de rusine mai bine as murii!cryingcrying Sunt din Craiova mai exact Lapus as vrea sa-mi spuneti daca poate sa-mi mai faca vreun doctor avortul. spuneti-mi unde ar trebui sa ma duc intr. un spital sau mai bine la o clinica privata! Daca pot sa vin cu cineva major sa semneze si cat ar m-ar costa. Prietenul meu are 17 ani e in romania i.am dat vestea si e alaturi de mine. Va rog sa ma credeti ca sunt distrusa nu stiu ce sa mai fac daca cunoasteti vreun doctor care ar putea sa ma ajutee! Oriceestraight facestraight facestraight face...

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca varsta sarcinii depaseste 14 saptamani, niciun medic din Ro nu cred ca-si va risca libertatea( chiar daca lucreaza intr-o clinica privata)--- vezi aici infractiunea : http://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-185-cpen
Iti sugerez sa-ti anunti parintii si sa te intorci de urgenta in Ro caci, cu cat iti prelungesti sederea, cu atat iti micsorezi sansele ( mai ales ca nu cunosti cu exactitate varsta sarcinii ). Inca odata, repet, anunta-ti parintii!

| alessia5158 a răspuns:

Preturile difera de la oras la oras dar in acelasi oras, preturile cabinetelor sunt apropiate. Ca idee, la ce sume te poti astepta vezi o lista aici : http://gmedical.ro/tarife.php

| CrazySoursD a răspuns:

Tu cati ani ai? e foarte urat.de ce nu v-ati protejat? nu poti face un avort pentru ca daca ai pana in 18 ani ai putea sa mori si tu.sau sa nu mai poti face copii in viitor, deci mai bine pastrezi sarcina, nu poti omori un copilas fara nicio vina!sad

| Pixie_6145 explică:

Totusi daca imi puteti spune cat ma costa un chiuretaj la un cabinet privat cu tot cu ecografie...Va multumesc din sufleth straight face