| PinkishYasmine001 a întrebat:

Am o problemă urgentă, şi sper sincer să nu radeţi de mine pentru ceea ce urmează sa va spun laughing)
Deci, azi am mers in Carrefour şi aveam pe mine o geacă bomber verde kaki şi între timp când eram prin magazin, am descoperit brusc ca pe la buzunar, aveam 2 pete mari de ulei şi alte câteva urme de grăsime pe lângă, şi habar n-am de unde au apărut. Nu am pus mâna pe nimic uleios/gras de acolo, ştiu ca plecasem de la standul cu peşte şi pe acolo descoperisem pata, iniţial credeam ca e udă geaca dar de fapt era pătată.
Geaca este nouă, azi a fost a 3 oara cand am purtat-o, ştie cineva cum aş putea scoate petele de grasime din ea? Vă rog e urgent!
Multumesc anticipat ????????

2 răspunsuri:
| Chubby2104 a răspuns:

1.Aplică bicarbonat, amidon, faina sau pudra de talc pe pată.
2. După 5-10 minute cu o pensulă sau prin scuturare îndepărtezi ceea ce ai pus.
3. Aplică detergent lichid și lasă 5-10 minute.
4. Spală locul respectiv (unde e pata)

sau

1. aplică cretă albă
2. lasă în jur de 5 minute
3. bagă la spălat geaca

| Edy36 a răspuns:

Venis gold