| Ancutssssa199712 a întrebat:

Buna tpu.AM O PROBLEMA.va rog ajutati-ma,va multumesc din suflet.
Deci de vreun an si ceva imi intindeam parul pana am vazut ca imi cade foarte mult dar nu de la radacina, ci se rupe de la varfuri.am incercat tot felul de sampoane,masti, acum m am dus cu ulei de ricin si pe varfuri sa vad daca merge.cand m am spalat mi-au cazut o gramadaaaaaaaaaaaaa de fire, m am speriat.de ce oare?
Am lasat placa pentru o perioada chiar daca mai apelam la ea sa zicem o data pe saptamana,nu ma vopsesc,imi las parul sa se usuce natural, fara foehn. Nu stiu ce sa mai fac. Stiti vreo masca buna din comert sau preparata acasa care ar da roade.Repet nu imi cade parul de la radacina,ci se rupe de la varfuri O GRAMADA.
Va multumesc frumosss, va pup dulce si ofer fundita. Sper sa ma ajutati

6 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Oh, imi pare chiar rau. Pai eu cred ca singura varianta e sa te tunzi, odata parul ars nu cred ca are cum sa se repare. Daca ai parul lung poti sa te tunzi putin mai scurt, o sa-ti creasca repede si n-o sa mai ai nicio problema.
P.S: sa nu mai folosesti placa.
Bafta!

| 9988 a răspuns:

Acum nu vreau sa pun paie pe foc dar nu trebuia niciodatasa te faci c placa ca nu ii bine iti distruge parul si ai patit'o pe pielea ta imi pare rau pentru tine acum ar trebui sa consulti un doctor el te'ar putea sa te ajute in acest caz!

| AOLEVRIC a răspuns:

Salut! In primul rand e bine ca ai lasat placa dar ar trebui sa vorbesti cu un specialist [ sa zic asa ] esti sigura ca nu e doar spicuit? Si ar trebui sa tunzi din varfuri o data la o luna. happy

| violetajustme a răspuns:

In primul rand renunti la placa!
2)cumpara masca pentru par eu una folosesc de la kallos
3)cea mai buna masca este cea de ulei de masline, inainte de fiecare baie iti recomand sa stai 45 de minute cu el pe par.rezultatul e vizibil de la prima aplicare.(eu folosesc uleiul de masline in urma unui tratament care imi usuca foarte tare parul, e minunat)
4.cand te speli pe cap incearca sa masezi scalpul si nu sa il freci!
5.in momentu in care te clatesti sa folosesti apa calduta nu fierbinte.
este bine sa folosesti sampon, balsam apoi sa stai cu masca 5 minute. parul se va refortifica cu timpul nu dupa prima aplicare.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Iti cade asa pentru ca l-ai ars.Mai bine il lasi sa se regenereze singur decat sa se inrautateasc

| Abbcdd a răspuns:

Buna, nu ai ce sa ii faci, parul care iti cade este deja ars. Singura varianta ar fi sa te duci sa iti tunda partea arsa si sa renunti la placa sau macar sa nu omai folosesti asa de des happy