| sweetydeea a întrebat:

Buna TPU`...am sa va pun o intr. Deci eu sunt romanca si o tiganca se ia de mine. stiti voi ca tiganii tot rromi raman. ea se ia de mai multi copii din scoala se crede " sefa ". doar pentru ca e tiganca. inntr`o zi mi-a sp daca am tupeu sa ma bat cu ea. ce ziceti? ce sa fac
? ma enerveaza as avea curaju` sa ma iau cu ea la cearta, dar nu stiu daca e bine. pentru ca tiganii tot asa raman. vreau un rasp va rog. >fundabig grin

Răspuns Câştigător
| AnGeL a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o parasti gardianulu, unei profesoare, diriginte
si daca te iei cu ea la cearta nu rezolvi nimic

6 răspunsuri:
| Larisa a răspuns:

Draga mea,ceea ce spui tu aici se intampla oricui,nu te sftuiesc insa, sa te bati cu ea, pentru ca ei sunt f uniti si o sa ai probleme mari.Imi pari un pic rasista din moment ce ai specificat in 10randuride5ori civ rrom. Sfatul meu este sa nu o bagi in seama, o sa se potoleasc singura

| andrei a răspuns:

Nu te cobora la nivelul ratatilor!
o sa te bata cu experienta!

| RoxXxiIi a răspuns:

Ieu in locul tau as parao directoarei si as pune pe cineva sa o bata big grin

| Sandilau a răspuns:

Motivul comportamentului "dansei" se datoreaza coeficientului redus de inteligenta pe care il detine. Atat stie sa faca. Tu trebuie sa ii dovedesti ca esti putin mai inteligenta ca ea si sa nu ii dai satisfactia de a te vedea calcata in picioare. Tin sa anticipez ca daca ea se va dovedi mai puternica fizic in acea altercatie atunci tu vei avea mai mult de suferit psihic decat fizic deoarece nu va inceta sa te umileasca. Ce vede acasa face si la scoala. Roaga conducerea scolii sa ia masuri. Parintii tai de asemenea ar trebui sa stie.

| raluca_5052 a răspuns:

Eu zic sa nu o bagi in seama oricat te-ar enerva incearca sa faci in asa fel incat sa o ignori pentru ca nu merita sa te cobori la mintea ei.Te sfatuiesc sa nu o bati nu cred ca este necesara violenta pentru ca dupa aceea s-ar putea sa iasa mai rau si crede-ma nu cred ce este bine sa te pui cu rromi este periculos este mai bine sa nu o bagi inseama.

| DeDeSimplu a răspuns:

Cel mai bine e sa nu o bagi in seama...cand va vedea ca o ignori va inceta sa se mai ia de tine.Am trecut si eu prin asta si la mine a functionatbig grin