| petru_5629 a întrebat:

Bună TPU am si eu 2 intrebari sa vi le adresez. Desigur Funda nu lipeseşte. 1) Daca faci scoala si nu iei bacu, diploma ti`o mai dă?! Si daca da este valabilă prin alte ţări dacă mergi (gen diploma de electrician, sau in constructii)? 2)Daca iti muţi cetăţenia in alta ţară de ex : Germania si lucrezi la acolo iei salariu mai mare? Si cam in jur de cât?!

Răspuns Câştigător
| Bubbchac a răspuns:

Hei. Păi, dacă nu dai Bac.-ul primești diplomă pentru terminarea liceuluI. Însă dacă dai Bac-ul, primești diplomă pentru terminarea liceului și pentru Bac. " atâta timp cât l-ai luat ". Presupunând ca este o țară străina probabil că da, dar depinde și domeniul. Electrician, în jur de 1000-1500 euro? happy Oricum, succes. happy

| petru_5629 explică (pentru Bubbchac):

Si te ajută la ceva diploma pentru Bac?! sau nu prea conteaza asa de mult?!

2 răspunsuri:
| nedelcu11 a răspuns:

laughing)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Fara diploma de BAC lumea crede ca nu ai terminat liceul, si din cate stiu nu primesti nici o diploma daca nu termini bacul, si APROAPE in orice alta tara esti platit mai bine.