| HallyKity a întrebat:

Buna TPU am si eu nevoie de ajutor cu o problema,
deci ai mei m-au pus sa ma invoiesc la scoala pentru maine din cauza unei probleme dar diriga nu m-a prea crezut dar a zis ca ma invoieste doar daca vb cu mama pentru ca a mai avut niste probleme in trecut cu niste ghiulangii mincinosi
dar problema este ca nu as prea vrea sa o sune mami pe diriga pentru ca poate o mai intreaba si de altceva si afla de niste note mai mici de cara nu i-am spus. si asa mama zicea ca vb sa mai vb cu diriga si asta ar fi un prilej numai buncrying
voi ce sfaturi imi dati cum sa procedez sa nu o mai intrebe mama pe diriga si altceva decat problema propriuzisa
helllppp plzsad
cel mai de ajutor raspuns fundita

3 răspunsuri:
| teampupatametitor a răspuns:

discute despre altceva nu despre note si in plus nu are catalogul la ea nu cred ca stie toate notele de pe rost... sper ca te-am ajutat te pup

| effect a răspuns:

Eu zic in primul rand sa vorbesti cu mama ta sa nu i mai ascunzi notele,ca nu are nici un sens
Pai uite spune i mamei tale sa scrie pe o foaie o invoire cu semnatura cu tot
Si tu cand mergi la scoala sa o duci la diriginta :-)
Asa nu poate afla nici mama ta de note si te va crede si diriginta :-)Pai altfel nu prea ai cum sa faci, ca oricum daca ele vorbesc la telefon o va intreba mama ta si cum mergi tu la scoala
Dar poate e de treaba diriga si scapi, poate nu ii spune totul in detalii :-)

| Dèzÿ_3997 a răspuns:

Am eu o ideee... pune'o pe mama ta sa itit scrie pe o foaie motivul pentru. care te invoiesti si sa scrie cam asa: " subsemnata."x".va roaga sa invoiti eleva "x" pe data de 'x" deoarecee."x" si sa se semneze pe foaie si da'eu dirigintei tale big grin