| Dulke a întrebat:

Buna TPU am si eu nevoie de ajutor, va rog, sunt in clasa 8a si nu stiu pe ce profil ma pot baza si nici la ce liceu sa dau,, de fiecre data cand cer ajutorul si informatii, fiecre vin cu pareri spunand sa aleg ce au ale si ei, dar defiecre data cand askult pareri diferite sunt bagata in ceata si imi schimb parerea radical, tinand cont ca nu ma pricep la limbi straine ma gandeam sa aleg stiinte ale naturi, dar am auzit ca imi trebuie multa chmie, cea ce eu in 4 ani nu am avut o doamna de chimie straight face si nu am prea multe optiuni ...dect medicina nu stiu ce sa fac va rog frumos sa ma ajutati

5 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Numai tu stii ce iti place. Du-te la mate-info, daca cu limbile straine si cu chimia ai o problema. Sau la arte, daca esti talentata.

| FunkySmile a răspuns:

Hi. Pai ai putea sa te duci la mate-info sau la turism si alimentatie, la turism se bazeaza foarte mult pe module si o sa faci si practica e interesant tongue. Nici eu nu ma impac bine cu chimia sau cu limbile straine de fapt sunt paralela cu ele laughing. Mai ai timp sa te gandesti, eu m-am hotarat in ultimele 2 saptamani tongue. Si nu imi pare rau. Oricum liceul nu prea conteaza adica dupa ce il termini poti da la orice facultate dorestiwinking. Acum depinde ce iti place si tie asa am fost si eu m-am hotarat greu :p. Peace kiss

| pitcrv a răspuns:

Eu zic sa te axezi pe un profil tehnic
e frumos desenezi,
iar pentru viitor poti deveni
inginer constructii,arhitect, desenator arhitect, cadastru numai meseri frumoase numai sa iti placa

| Ionica434 a răspuns:

Mate-info? Mie mi se pare ok pentru ca ai oportunitati mai mari dupa ce tremini profilu asta, cu ata mai mult cat nici nu esti sigura.

| Maruskaaa a răspuns:

Mate - Info