| Elena20022903 a întrebat:

am si eu o intrebare: Ce face un PR MANAGER intr-o banca,cu ce se ocupa,ce trebuie sa faca el?
Un PR OFFICER intr-o banca ce face,cu ce se ocupa?
Dar un PR MANAGER in publicitate?
Ofer funda, va rog este urgent!

2 răspunsuri:
| BabyGirl09 a răspuns:

Salut, o scurta definitie: PR-ul reprezinta de fapt comunicarea cu oamenii, atragerea acestora si promovarea unor anumite produse, servicii, idei, ba chiar si persoane – cele care isi doresc o imagine buna in fata lumii. Aplica asta in toate domeniile mentionate mai sus.
Pe scurt meseria de PR intr-o banca de exemplu este specializata in crearea si dezvoltarea de campanii de promovare, care sa ajute ccompania sa se afirme si sa iasa in evidenta in fata concurentei, astfel incat sa fie primii pe o anumita piata, capabili de a satisface cele mai aprinse nevoi si de a multumi cele mai exigente cereri.
Care sunt exact cerintele sau task-urile depinde de la angajator la angajator. Sper ca te ajuta.

| BabyGirl09 a răspuns:

Poti sa faci un efort si sa incerci sa cauti acest post de angajare pe site-urile de joburi (ex.: bestjob) si sa vezi acolo o mini lista cu ce sarcini trebuie sa indeplinesti zi de zi sau in general pentru acel job. Multa bafta!