| BossKlauX2015 a întrebat:

Am si eu o intrebare, cum il pot convinge pe tata sa ma lase pana la ce ora vreau seara, de la ora 10 spune ca e tarziu si ca trebuie sa ma culc, imi inchide calculatorul iar restul prietenilor mei stau toata ziua si nu le spun nimic, vine si eventual imi ia si telefonul ca sa ma culc. E normal in clasa a 10-a adica ***. Are dreptate, dar totusi lasa-ma in pace...

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E bine pentru santataea si dezvoltarea ta, chiar foarte bine, stiu ca e naspa, dar gandeste-te ca e pentru binele tau totusi.

| LPCTSTR a răspuns:

Are atâtă dreptate!
Nu glumesc când spun că ai un părinte care chiar ține la tine.

| BossKlauX2015 explică (pentru LPCTSTR):

Stiu ca are dreptate dar totusi e foarte neplacut cand stai sa te gandesti ca toti stau si fac ce vor iar eu nani -_-

| LPCTSTR a răspuns (pentru BossKlauX2015):

Măi, poate într-o zi vei realiza niște lucruri de care tatăl tău își făcea griji.
Ai un tată grijuliu și care chiar ține la tine, zic eu; bucură-te cât îl mai ai!

| Donsavas a răspuns:

Prietenii tai ai scris ca stau ziua. Stai si tu ziua pe afara sau pe telefon. Nu dormi. Iti strici ciclul de somn. Vrei sa te imbolnavesti sau sa imbatranesti mai repede? Pentru ce sau pentru cine? tatăl tău discuta frumos, altii mai inculți si needucati devin violenți. Pe cand unii, care sunt mai inteligenti, în situația în care nu înțelegi, ti ar da niste sedative sa adormi. Excitatia aia care nu te lasa sa dormi e de la prea multa placere. Poate fi oprită si asa nu mai simti nevoia.

| BossKlauX2015 explică (pentru Donsavas):

Sa mergem la sala ca avem nevoie happy

| Justme1997 a răspuns:

Spune că vrei să pui alarmă la tel, să ți-l lase că tu te culci. Instalează o aplicație care face lumina ecranului foarte slabă, în caz că nu-i de ajuns, vezi pe sub pătură

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Știi cum? Când ieși afara pur și simplu nu mai veni acasă la ora care spune el. Întârzie și tu puțin. Chiar dacă o sa iasă cearta tu trebuie sa ii spui ca ești destul de mare și ca toți prietenii tai stau și ca indiferent dacă stai mai mult sau nu tu tot o sa înveți bine la scoala, bla bla. Vorbește cu el, nu sta și asculta doar de el. Ești destul de mare.