| lizzyluizacristina a întrebat:

Am si eu o intrebare....cum se adauga acele rame laterale la fotografi? Am vazut pe fb si insta si nu am gasit pe nicaieri. Mersi pentri raspuns

1 răspuns:
| marazx6 a răspuns:

1. **Aplicații de editare foto:** Descarcă o aplicație de editare foto precum Canva, Adobe Spark sau Over. Aceste aplicații oferă opțiuni pentru a adăuga rame laterale și pentru a personaliza aspectul imaginii tale.
2. **Instagram Layout:** Pe Instagram, poți utiliza funcția "Layout" pentru a crea colaje sau compoziții cu mai multe fotografii. Aceasta poate fi găsită în secțiunea de creare a postării atunci când alegi să adaugi o fotografie.
3. **Facebook Slideshow:** Pe Facebook, poți crea un slideshow din mai multe fotografii. Acest lucru poate fi făcut în timpul postării prin selectarea opțiunii "Slideshow" și adăugarea imaginilor.
4. **Editare manuală:** Dacă dorești o abordare mai personalizată, poți edita fotografiile manual utilizând instrumente precum Photoshop sau GIMP. Adaugă rame laterale și ajustează dimensiunile imaginilor pentru a crea compoziția dorită.
Asigură-te că respecți drepturile de autor și regulile platformelor atunci când folosești imagini și instrumente de editare. Fiecare platformă și aplicație poate avea opțiuni diferite, deci explorează-le pentru a găsi cea mai potrivită pentru nevoile tale.